Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Szwedzka – PKP Targówek — budujemy łącznik od stacji metra do przystanku kolejowego

Szwedzka – PKP Targówek — budujemy łącznik od stacji metra do przystanku kolejowego

W poniedziałek 6 grudnia rozpoczęła się budowa połączenia pieszo-rowerowego pomiędzy stacją drugiej linii metra, a czekającym na otwarcie nowym przystankiem kolejowym.

Aktualności

 • Dostępniejszy Przyczółek Grochowski — podpisaliśmy umowę na projekt

  W ciągu 8 miesięcy ma powstać kompletna dokumentacja, która pozwoli na budowę pochylni na wiadukt nad aleją Stanów Zjednoczonych, likwidację uciążliwych schodów pod jedną z łącznic, remont chodników oraz rozbudowę infrastruktury rowerowej.
 • Zielona Stalowa gotowa

  Stalowa z nazwy, zielona w praktyce - nowe nasadzenia odmieniły oblicze ulicy na Pradze-Północ. Zakończyliśmy realizację projektu obejmującego kilkadziesiąt nowych drzew, tysiące roślin ozdobnych oraz małą architekturę. Przestrzeń na zieleń uzyskaliśmy rozpłytowując zbędne zabetonowane powierzchnie.
 • Kolejne 2 samochody do e-kontroli SPPN, łącznie już 9

  Dziś odebraliśmy kolejną parę w pełni elektrycznych samochodów służących do nadzoru nad strefą płatnego parkowania. Pomogą utrzymać wysoką częstotliwość kontroli również po niedawnym rozszerzeniu strefy o Żoliborz oraz pozostałą część Ochoty.
 • Frezowanie ulicy Idzikowskiego już za nami

  Frezowanie ulicy Idzikowskiego już za nami

  Frezowanie, czyli szybka wymiana wierzchniej warstwy drogi. W miniony weekend w ten sposób nową nawierzchnię zyskała ważna ulica łącząca Dolny i Górny Mokotów.
 • Ciąg dalszy metamorfozy ulicy Słowackiego – więcej miejsc parkingowych

  Ciąg dalszy metamorfozy ulicy Słowackiego – więcej miejsc parkingowych

  Na Żoliborzu, korzystając z szerokiej jezdni, przenosimy parkowanie z chodnika w całości na jezdnię. Miejsc będzie zdecydowanie więcej. To kontynuacja zmian zapoczątkowanych w 2019 r. Ich zwieńczeniem będzie nowe przejście dla pieszych na wysokości ul. Szczepanowskiego.
 • Nowe zasady korzystania z hulajnóg

  Warszawa wprowadza nowe zasady korzystania z elektrycznych hulajnóg. Pięciu operatorów wypożyczających pojazdy podpisało z miastem porozumienie regulujące zasady poruszania się i parkowania w przestrzeni publicznej. Pozwoli to uporządkować chaos i poprawić bezpieczeństwo.
 • Przekładka na Sokratesa. Ruch w jedną stronę, roboty na drugiej części jezdni

  Przebudowa bielańskiej ul. Sokratesa wkroczyła w kolejny etap. W czwartek, 2 grudnia, zakończyło się asfaltowanie południowo-wschodniej jezdni, a puszczony nią ruch odbywa się docelowo tylko w jednym kierunku - w stronę ul. Kasprowicza. Roboty przeniosły się na jezdnię północno-zachodnią.
 • Gdzie i komu pozwala zaparkować. Wyjaśniamy, jak działa identyfikator B-35

  Identyfikator B-35 otrzymuje każdy, kto wyrabia lub przedłuża abonament mieszkańca strefy płatnego parkowania. To, gdzie posiadacz tego dokumentu może zatrzymać samochód, zależy od rodzaju abonamentu i miejsca zameldowania.
 • Płatne parkowanie na Żoliborzu – najważniejsze zmiany w organizacji ruchu

  Trwają prace związane z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania w dzielnicy Żoliborz. Wyznaczamy tam ok. 4,7 tys. miejsc postojowych, wprowadzamy też inne zmiany w ruchu. Część ulic stanie się jednokierunkowa, co pozwoli uzyskać dodatkowe miejsca, w tym niektóre tylko dla mieszkańców. Publikujemy projekty zmian w organizacji ruchu wraz z omówieniem.
 • Płatne parkowanie na Ochocie – najważniejsze zmiany w organizacji ruchu

  Trwają prace związane z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania w dzielnicy Ochota. Wyznaczamy tam ok. 9,6 tys. miejsc postojowych, wprowadzamy też inne zmiany w ruchu. Część ulic stanie się jednokierunkowa, co pozwoli uzyskać dodatkowe miejsca, w tym niektóre tylko dla mieszkańców. Publikujemy projekty zmian w organizacji ruchu wraz z omówieniem.
 • Trakt Królewski świątecznym i noworocznym deptakiem

  W najbliższy weekend (4-5 grudnia) Trakt Królewski stanie się deptakiem. Ciąg ulic Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w całości będzie dostępny dla pieszych również w kolejne weekendy grudnia oraz od 24 grudnia do 9 stycznia. Pozwoli to spacerowiczom na pełniejsze podziwianie świątecznych dekoracji.
 • Wyrok za napaść na naszego kontrolera – 300 godzin prac społecznych

  Dostawca pizzy, który wiosną pobił naszego kolegę kontrolującego płatności w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, został skazany na 10 miesięcy ograniczenia wolności. Każdą taką sytuację piętnujemy i doprowadzamy do końca.
 • Dekada Veturilo – jubileuszowy sezon dobiega końca

  Rowery publiczne w Warszawie cieszą się niesłabnącą popularnością. W 10. roku działania jednoślady wypożyczano 3 miliony razy. Sezon Veturilo potrwa do końca listopada, a rowery powrócą wraz z początkiem marca 2022 roku.
 • Nowe oprawy w kolejnych siedmiu tunelach i pod wiaduktami

  Oprawy oświetleniowe wymieniamy nie tylko na latarniach, ale także w tunelach i pod wiaduktami. Trwa montaż LED-ów w tunelach przy rondzie Żaba. Zakończył się za to montaż nowych, ledowych lamp w siedmiu innych takich lokalizacjach w całym mieście. Oświetlenie tunelu w al. 4 Czerwca 1989 r. rocznie „pożerało” 358 MWh prądu. Teraz będzie to… 6 MWh.
 • Nowe Aleje Jerozolimskie. Umowa podpisana, projektowanie rozpoczęte

  Jak w szczegółach będą wyglądały Aleje Jerozolimskie, które z wersji PRL-owskiej przeskoczą w XXI wiek? Odpowiedź m.in. na to pytanie da nam projekt wykonawczy, którego sporządzanie właśnie się rozpoczęło. ZDM podpisał umowę z katowicką firmą Meritum Projekt na opracowanie nowego wyglądu głównej ulicy Warszawy.
 • Tak zmieni się rejon ulic Złotej i Zgoda – konkurs rozstrzygnięty

  Drzewa, nowe place i wygodne chodniki, lustro wodne i zbiornik retencyjny w miejscu obecnego tunelu dla samochodów przy pasażu Wiecha pod Marszałkowską. Rejon ulic Złotej i Zgoda zmieni się w ramach Nowego Centrum Warszawy.
 • Podpisaliśmy umowę na budowę mostu pieszo-rowerowego

  Licząca 452 m długości przeprawa powstanie za ponad 2 lata. Będzie pierwszym warszawskim mostem dostępnym tylko dla pieszych i rowerzystów. Zbuduje go firma Budimex za ponad 120 mln zł. We wtorek, 23 listopada, podpisaliśmy umowę z wykonawcą.
 • Wieczorem też luźniej. Jak wprowadzenie strefy ułatwiło mieszkańcom parkowanie

  Żoliborz i Ochota od tygodnia objęte są strefą płatnego parkowania. Efekt jest zgodny z założeniami – mieszkańcy mogą łatwiej znaleźć wolne miejsce parkingowe. Na niektórych ulicach ubyło nawet 30 proc. aut.
 • Płatne parkowanie od 15 listopada na Ochocie i Żoliborzu

  Płatne parkowanie od 15 listopada na Ochocie i Żoliborzu

  Od 15 listopada 2021 r. cały obszar Ochoty i Żoliborza jest objęty Strefą Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. To największe w historii powiększenie obszaru strefy. Ma ona ulżyć mieszkańcom obu dzielnic, które służyły dotąd za darmowy parking dla osób spoza dzielnicy.
 • E-kontrola SPPN. Opłatę dodatkową można uregulować poprzez stronę ZDM

  Od 30 sierpnia kierowcy, którzy otrzymali z e-kontroli Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej, mogą ją wnieść poprzez stronę internetową Zarządu Dróg Miejskich. To pierwsze takie rozwiązanie w Polsce.
 • Pomiary ruchu drogowego w 2021 roku

  W związku z niepoprawiającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce, spowodowaną liczbą zachorowań na COVID-19, utrzymywane są liczne ograniczenia, restrykcje i zalecenia w przestrzeni publicznej, które mają zredukować liczbę chorych. Niektóre z wprowadzonych w ubiegłym roku restrykcji czy ograniczeń warunkowo są luzowane lub znoszone. To wszystko w konsekwencji przekłada się na zachowania komunikacyjne mieszkańców Warszawy.
 • Powered by Projectic.pl