216 kamizelek - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

03-09-2012

216 kamizelek

216 kamizelek odblaskowych w 20 szkołach specjalnych.

O 2 dni przedłuży się w tym roku wakacje. Dlatego dopiero dziś przed szkołami zrobiło się biało od eleganckich koszul wypranych i wyprasowanych przez jakże zaaferowanych rodziców.

Pierwszy dzwonek zabrzmiał dziś również dla 116 dzieci z 13 zespołów szkół specjalnych, 4  specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz Instytutu Głuchoniemych, które poszły dziś do pierwszej klasy (lub zerowej). Pierwszy dzień pierwszego roku szkolnego zawsze się pamięta do końca życia, dla dzieci ze szkół specjalnych jest również ogromne przeżycie.

Od dwóch lat staramy się, aby dzieci ze szkół specjalnych czuły się bezpiecznie lub były widoczne w czasie wycieczek szkolnych, czy też w podróży do szkoły. Dlatego też każdy pierwszak lub zerówkowicz otrzymuje od nas kamizelkę odblaskową. W tym roku przekazanie kamizelek nastąpiło w Zespole Szkół Specjalnych nr 101 przy Karolkowej 56. Dzięki uprzejmości dyrektora placówki pana Stefana Podmokłego mogliśmy osobiście ubrać dzieci w kamizelki na szkolnym apelu. Kamizelki wręczał zastępca dyrektora ZDM, pan Michał Trzciński.

Pozostałe 100 wręczymy w tym tygodniu w szkołach integracyjnych.

Powered by Projectic.pl