III edycja Longboard Doping - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

14-07-2012

III edycja Longboard Doping

Longboardziści opanowali Myśliwiecką. Statuetkę ZDM zgarnęli zawodnicy z Czech.

Godzina 4.00, jeszcze jeżdżą nocne, pierwsze ptaki coś tam ćwierkają na powitanie dnia, słońce niemrawo wygląda zza horyzontu i swymi promieniami głaszcze korony drzew, przeziera się przez liście, dociera głębiej. Tak też jest na Myśliwieckiej, gdzie zjechały właśnie snopy siana. 8 godzin później służą one za bufory bezpieczeństwa dla rozpędzonych deskorolkarzy, którzy tłumnie zjechali na trzecie już zawody. Sześcienne bele służą również za tyczki, między którymi pomkną zawodnicy. Myśliwiecka przypadła im do gustu: spadek jezdni, dwa łuki, mnóstwo zieleni, wyborna architektura okolicznych domów ulicy Profesorskiej. Od 10.00 zawodnicy zapoznają się z trasą, w samo południe rozpoczyna się pierwszy bieg, po 470 minutach ostatni. Wiązało się to z rekordową liczbą zawodników, którzy zapisali się na listę startową – blisko dwie setki. Zawodnicy startowali spod Sejmu, gdzie na prostej Górnośląskiej nabierali rozpędu, odbijali w Myśliwiecką, aby za Hoene-Wrońskiego zameldować się na mecie. Zakwalifikowanych do dalszych zjazdów wywoził samochód terenowy. 
W tym roku było kilka nowości: zawody podzielono na kategorię męską i żeńską, zwycięzca i zwyciężczyni otrzymali statuetkę od Zarządu Dróg Miejskich, zawody zostały objęte patronatem honorowym Ambasadora Republiki Francuskiej, podniesiono poziom zjazdu. Zawodnicy musieli się wykazać sprawnością błędnika podczas balansowania między belami siana. Kilkoro zawodników zdarło sobie skórę na Myśliwieckiej, nikomu jednak nic poważnego się nie stało. 
Najmłodszą zawodniczką była 10-letnia Karolina, która tydzień temu pierwszy raz stanęła na deskorolce, a już dziś odważyła się zjechać. 
Wszystkich zaskoczył finał mężczyzn, który rozegrał się pomiędzy czterema zawodnikami, w tym dwóch z Czech. Statuetkę ZDM zgarnęli południowi sąsiedzi. Nie była to jedyna nagroda, jaką otrzymali zawodnicy. Pierwsza trójka zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn otrzymała nagrody rzeczowe od głównych sponsorów Longboard Doping.
Do zobaczenia za rok. Dziękujemy niebu, że było łaskawe dla organizatorów i zawodników przez całe zawody, i że nie padał deszcz. A zanosiło się, zanosiło.

Powered by Projectic.pl