Internauci pytają, my odpowiadamy - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

21-03-2014

Internauci pytają, my odpowiadamy

Przedstawiona przez Zarząd Dróg Miejskich lista tegorocznych tzw. „ weekendowych wymian nawierzchni” spotkała się z dużym zainteresowaniem internautów, którzy na łamach portalu TVN Warszawa przedstawili  dodatkowe propozycje ulic,  na których ich zdaniem  powinna w tym roku zostać wymieniona nawierzchnia.

Również gazeta Super Express w dzisiejszym wydaniu tj. 21 marca br., wskazuje, które ulice wymagają pilnego remontu.

Za wszystkie propozycje dziękujemy, postanowiliśmy odpowiedzieć zatem internautom i czytelnikom gazety Super Express szczegółowo czy na wytypowanych arteriach przeprowadzimy prace remontowe jeśli tak to kiedy, bądź dlaczego prac nie planujemy.

Kompleksowa przebudowa

ul. Bartycka, ul. Ordona, ul. Św Wincentego, to arterie, które wymagają generalnego remontu, który wiąże się z przebudową tych ulic, dlatego nie są one uwzględnione w weekendowych wymianach nawierzchni. Ulica Bartycka nie posiada odwodnienia, ul. Ordona jest wykonana w trylince. Weekendowe frezowanie nie zastąpi zapotrzebowania tych ulic na przeprowadzenie generalnego remontu. Będziemy jednak przeprowadzać naprawy miejscowe, które pozwolą chociaż częściowo zwiększyć komfort jazdy, te wykonamy również na ul. 17 Stycznia, ul. Bitwy Warszawskiej, ul. Na skraju.

Przebudowa mostu Grota Roweckiego

W tym roku w planach „frezowań”  nie uwzględniliśmy ul. Krasińskiego i Wisłostrady ze względu na fakt, że w trakcie przebudowy Trasy AK i mostu Grota – Roweckiego zostały one wytyczone jako  objazd. Po zakończeniu prac przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad i przywróceniu stałej organizacji ruchu, na tych arteriach wymienimy nawierzchnię asfaltową. W chwili obecnej nie jest to możliwe ze względu na wspomnianą przebudowę.

Lista rezerwowa ulic

Jeśli zostaną nam przyznane dodatkowe środki finansowe, w planach na ten rok mamy wymianę nawierzchni na ul. Handlowej i ul. Ossowskiego. Przeprowadzenie prac na tych ulicach będzie jednak uzależnione od przyznania nam dodatkowych środków finansowych lub jeśli uda  się zaoszczędzić środki w ramach przetargów

Przypominamy również, że na 2700 km dróg, które są na terenie m. st. Warszawy tylko 800 km jest w Zarządzie Dróg Miejskich. Pozostałe drogi są np. w zarządzie poszczególnych dzielnic, a co za tym idzie dzielnica odpowiada za stan nawierzchni, tak  jest w przypadku ul. Niedźwiedziej, ul. Wołodyjowskiego, ul. Skrzetuskiego, czy ul. Elektoralnej lub zgłaszanych przez Super Express ul. Olszynki Grochowskiej,  ul. Panieńskiej, czy ul. Hożej.

Powered by Projectic.pl