ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
10-01-2018

Potocka się zmienia. Dla bezpieczeństwa

Ulica Potocka już zmieniła się nie do poznania. Uspokojenie ruchu, uporządkowanie parkowania, azyle na przejściach dla pieszych, równy asfalt i nowe chodniki – znaczna część tych prac za nami. Efekty już widać – ruch jest spokojniejszy, a parkowanie odbywa się w wyznaczonych do tego miejscach.

Potocka to jedna z głównych dróg Żoliborza. Łączy ze sobą ul. Słowackiego i ul. Mickiewicza. Jednocześnie, wzdłuż Potockiej znajdują się liczne budynki mieszkalne. Z tego powodu pełni ona kilka funkcji (ruch międzyosiedlowy i ruch lokalny). Zmiany, które wprowadzamy uwzględniają te uwarunkowania.

Nie tylko asfalt

Pierwszym etapem pracy był remont nawierzchni jezdni na odcinku od pl. Kuronia do ul. Mickiewicza. Aby wydłużyć trwałość nowego asfaltu, kolejne warstwy zostały wzmocnione specjalną siatką. Kolejnym etapem było wprowadzanie zmian w organizacji ruchu, które zmieniły charakter ulicy.

Pomiędzy ul. Mickiewicza i ul. Marii Kazimiery pojawiły się zatoki postojowe, a wraz z nimi nowe miejsca parkingowe. Wzdłuż całej ulicy powstały pasy z kostki kamiennej (wzdłuż osi jezdni i poprzeczne), które uspokajają ruch. Na trzech istniejących przejściach dla pieszych powstały azyle, dzięki którym piesi zyskają bezpieczną przestrzeń.

Uniemożliwiliśmy nielegalne parkowanie montując słupki blokujące i zabudowując powierzchnię wyłączoną z ruchu (m.in. na skrzyżowaniu z ul. Marii Kazimiery i przy ul Bieniewickiej). W zamian wyznaczone zostały pasy i zatoki postojowe. U zbiegu z ul. Bieniewicką dobudowaliśmy brakujący chodnik i wyznaczyliśmy nowe przejście dla pieszych. Pojawiła się też zatoka postojowa na 8 samochodów. Na całym odcinku jezdnia zyskała też nowe krawężniki.

Wszystkie prace powinny zakończyć się w najbliższych tygodniach. Zmiany poprawiają bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników ruchu.

Zdjęcia

Budżet partycypacyjny - głosuj na po
Abonament parkingowy
Baner Warszawa 19115
Rozbudowa II linii metra - informacje o zmianach w komunikacji
Rozbudowa II linii metra - informacje o budowie