Street Art Doping po raz czwarty - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

11-07-2012

Street Art Doping po raz czwarty

Już w piątek wielkie malowanie, już w sobotę wielkie zjeżdżanie. Patronat objął Ambasador Republiki Francuskiej.

IV edycja Festiwalu Street Art Doping już w piątek, czyli Fundacja, która jako pierwsza odpowiedziała na nasz apel z 2009 roku wchodzi z zaproszonymi artystami na ściany podpór przy rondzie Stanisława Sedlaczka, aby dokończyć „Galerię Sedlaczka”. Artyści będą i z Polski i ze Świata, pierwszy lub drugi ich garnitur. Będą malować i instalować. Artyści – instalatorzy pojawią się na ulicy Chmielnej i na Brackiej. Artyści-malarze pojawią się na wspomnianym Rondzie Sedlaczka oraz na ulicy Dolnej i Puławskiej. Festiwal Street Art Doping jest punktem kulminacyjnym malowania ulicznego na obiektach Zarządu Dróg Miejskich.
Program Festiwalu: http://streetartdoping.org/

Tydzień temu malowanie zakończyła Fundacja Aktywnej Rehabilitacji. W sierpniu Fundacja „Klamra” będzie kończyć Galerię Tybetańską.
Patrz: http://www.zdm.waw.pl/aktualnosci/iv-edycja-festiwalu-graffiti/

Ale już w sobotę III edycja Long Board Doping! Slalom Gigant na metrowych deskorolkach odbywa się od trzech lat na ulicy Myśliwieckiej. Deskorolkarze zjeżdżają między belami słomy startując z ulicy Górnośląskiej. Meta tuż przed Rondem Sedlaczka. Jej łuki, procent spadku, długość zjazdu przypadły do gustu amatorom tego sportu.  W tym roku na liście startowej zapisano już aż 120 nazwisk. Liczba patronów i sponsorów świadczy, że impreza została zauważona i cieszy się uznaniem. Tym bardziej jesteśmy dumni z tego, że byliśmy akuszerami tego pomysłu, dlatego też przygotowaliśmy statuetki dla zwycięzców każdej z dwóch kategorii. Ich zwycięzcy będą musieli ponieść ciężar nagrody.

Zarząd Dróg Miejskich wystarał się również o patronat honorowy Jego Ekscelencji Ambasadora Republiki Francuskiej, Pana Pierre Buhler, który ledwo co trzy tygodnie temu złożył listy uwierzytelniające. Patronat nie jest przypadkowy – 14 lipca to Święto Narodowe Francji, zaś zawodnicy będą startować niemalże spod okien Ambasady. Będziemy negocjować, aby Long Board Dobing został wpisany na stałe do kalendarza wydarzeń Ambasady Republiki Francuskiej.
Pierwszy zjazd już o 10.00, wręczenie nagród po 18.00.
Szczegóły: www.longboarddoping.pl

Organizatorzy slalomu proszą, aby kibice ubrali się w barwy lub symbole Francji.

Powered by Projectic.pl