40 proc. więcej wypożyczeń Veturilo - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

02-05-2019

40 proc. więcej wypożyczeń Veturilo

Mężczyzna na rowerze Veturilo.

Po 60 dniach tegorocznego sezonu Veturilo, rowery miejskie wypożyczono aż 1,7 mln razy. To prawie pół miliona więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku.

Sezon Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo rozpoczął się 1 marca 2019 roku bijąc kolejne rekordy popularności. Tylko w marcu br. rowery miejskie wypożyczono 830 tys. razy (w 2018 roku 266 tys.), a w kwietniu 2019 roku 870 tys. (w ubiegłym roku 970 tys.).

Wpływ na to ma nie tylko dynamiczny rozwój infrastruktury rowerowej o długości ok. 600 km (z czego 200 km oddanych w ostatnich 4 latach), ale i sam rozwój systemu Veturilo. Do dyspozycji warszawiaków i odwiedzających miasto jest ponad 5500 rowerów i 380 stacji.

Oprócz rowerów standardowych można w Veturilo wypożyczać rowery elektryczne (ich stacje znajdują się na Powiślu i wzdłuż Traktu Królewskiego), dziecięce, które można znaleźć w okolicach parków i terenów rekreacyjnych, a także tandemy.

Warszawskie Veturilo jest również w pełni kompatybilne z rowerami publicznymi w 5 podwarszawskich miejscowościach. Wypożyczony w Warszawie rower można oddać w jednym z tych miast i odwrotnie. Rowery miejskie spójne z Warszawskim Rowerem Publicznym działają w Konstancinie-Jeziornej, Piasecznie, Markach, Otwocku i Michałowicach. W najbliższym czasie dołączy Pruszkowski Rower Publiczny. Wówczas Łącznie pod Warszawą kompatybilnych będzie 36 stacji i 350 rowerów.

Veturilo jest jednym z największych systemów rowerowych w Europie. W 2018 roku rowery wypożyczono ponad 6,4 mln (dla porównania w 2017 roku 5,2 mln). Jeśli dynamika wypożyczeń utrzyma się w kolejnych miesiącach, to w tym roku również zostanie pobity rekord wypożyczeń.

Aby skorzystać z Veturilo, wystarczy zarejestrować się na stronie veturilo.waw.pl, poprzez aplikację lub terminal, i doładować konto kwotą co najmniej 10 złotych.
Potem wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami – na terminalu stacji wypożyczeń wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru lub skorzystać z aplikacji mobilnej Veturilo i zeskanować kod QR roweru. Trwa to zaledwie kilka sekund.

 

 

 

Powered by Projectic.pl