Program Droga na szóstkę - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Program Droga na szóstkę

To program poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie szkół podstawowych.  Projekt prowadzony jest przez Zarząd Dróg Miejskich we współpracy z Biurem Polityki Mobilności i Transportu oraz urzędami dzielnic. Celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie szkół podstawowych oraz wspieranie aktywnej mobilności najmłodszych.

Program „Droga na szóstkę” służy poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie szkół podstawowych. Projekt prowadzony jest przez Zarząd Dróg Miejskich we współpracy z Biurem Polityki Mobilności i Transportu oraz urzędami dzielnic. Celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonie szkół podstawowych oraz wspieranie aktywnej mobilności najmłodszych.

W 2020 roku planujemy wykonanie audytów bezpieczeństwa ruchu drogowego i pierwsze realizacje. Rekomendacje z tegorocznego audytu zostaną wdrożone w przyszłym roku.

Program składa się z trzech podstawowych elementów realizowanych w trybie rocznym:

  • Zgłoszenia i wybór szkół podstawowych do programu;
  • Audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego i funkcjonalności przestrzeni w rejonie szkół oraz ankiety dla uczniów i nauczycieli. Audyt zakończy się rekomendacjami dot. infrastruktury wokół szkoły jak i na jej terenie;
  • Prace projektowe i wykonawcze, w tym szczególnie: przebudowa ulic, budowa sygnalizacji świetlnej, zmiany organizacji ruchu.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji przyjmowaliśmy do końca maja. Placówki zainteresowane udziałem w przyszłym roku prosimy o przesłanie zgłoszenia za pomocą załączonego formularza. Planujemy, że audyty w wybranych szkołach rozpoczną się we wrześniu 2020, a rekomendacje dla poszczególnych szkół będą przygotowane do końca roku.

W I edycji programu zostało wybranych 6 szkół, dla których zostanie przeprowadzony kompleksowy audyt oceniający bezpieczeństwo ruchu drogowego i funkcjonalność przestrzeni wokół szkoły, jak i na jej terenie. Szkoły zostaną wybrane na podstawie analizy obecnego stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, tj. na podstawie istniejących danych i analiz przeprowadzonych dotychczas przez Zarząd Dróg Miejskich, na podstawie bazy danych wypadków i na podstawie przekazanych materiałów przez szkoły, które zgłoszą się do udziału.

Powered by Projectic.pl