Kampanie społeczne - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Kampanie społeczne

Zarząd Dróg Miejskich to także kampanie społeczne, którymi chcemy zwrócić uwagę na ważne społecznie tematy. Priorytetowo traktujemy bezpieczeństwo ruchu drogowego. Najnowsza kampania skierowana jest do seniorów i kierowców – „Obudź się! Uwaga=Życie” powstała z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa seniorów na drodze. Celem kampanii jest dotarcie z przekazem do osób starszych oraz kierowców, a tym samym zwiększenie świadomości zagrożeń i pokazanie, że uważność na drodze jest czynnikiem znacznie zmniejszającym ryzyko wystąpienia wypadku.

Ważną kampanią prowadzoną przez Zarząd Dróg Miejskich jest „Rowerowy Maj”. Celem Kampanii jest promocja zdrowego trybu życia i zrównoważonej mobilności wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków, a także rodziców i nauczycieli. W Warszawie organizowana jest od 2016 roku.

 • CZYTAJ WIĘCEJ
  Rower to pojazd

  Rower to pojazd

  Pod takim hasłem Warszawa promowała wśród rowerzystów drogowy savoir-vivre. Kampania ruszyła wraz z początkiem wiosny 20119 i trwała do października włącznie.

 • CZYTAJ WIĘCEJ
  Obudź się! Ponad 75 proc. ofiar śmiertelnych wśród pieszych na stołecznych drogach to seniorzy

  Obudź się!

  Kampania społeczna Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie „Obudź się! Uwaga=życie” ma na celu poprawę bezpieczeństwa seniorów na warszawskich drogach.

 • CZYTAJ WIĘCEJ
  A Ty, jaką masz wymówkę?

  10 metrów zachowaj (się)

  Nielegalne parkowanie samochodów w rejonie przejść to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszego uczestnika ruchu. W Warszawie w ciągu 5 lat na przejściach dla pieszych zginęło 250 osób, w tym 30 dzieci. Kampania "10 metrów" ma pokazać, że każdy, kto parkuje zbyt blisko przejścia może być współodpowiedzialny za tragiczny wypadek.

 • CZYTAJ WIĘCEJ
  Rowerowy Maj

  Rowerowy Maj

  Zachęcamy warszawskie dzieci - uczniów i przedszkolaków do codziennej aktywności i uczymy od małego zrównoważonej mobilności. Rowerowy Maj to największa kampania tego typu w Polsce, ZDM prowadzi ją od 2016 roku.

 • CZYTAJ WIĘCEJ
  „Kontroluj się” – podsumowujemy kampanię społeczną

  KONTROLUJ SIĘ

  Uderzenie w twarz, potrącenie przez samochód, ciężkie pobicie, wyzwiska i obelgi – kontrolerzy Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego każdego dnia spotykają się z agresją ze strony kierowców. Tylko za to, że wykonują swoją pracę. Celem kampanii „Kontroluj się” było zwrócenie uwagi na to, jak trudna jest praca kontrolerów SPPN.

 • CZYTAJ WIĘCEJ
  Europejska Rywalizacja Rowerowa

  Europejska Rywalizacja Rowerowa

  W 2017 roku po raz ostatni odbyła się Europejska Rywalizacja Rowerowa. Warszawa startowała w niej czterokrotnie zajmując wysokie pozycje wśród europejskich miast.

 • CZYTAJ WIĘCEJ
  ŻYCZLIWOŚĆ NA DRODZE

  ŻYCZLIWOŚĆ NA DRODZE

  W kwietniu 2016 roku na platformie crowdsourcingowej Otwarta Warszawa uruchomiliśmy kampanię „Życzliwość na drodze”. Akcja miała na celu propagowanie dobrych manier oraz zwiększenie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa na drodze.

Powered by Projectic.pl