Rowerowy Maj - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

Rowerowy Maj

Rowerowy Maj to kampania skierowana do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, promująca zrównoważoną mobilność oraz popularyzująca rower jako środek transportu.

Przez cały maj zachęcamy uczniów i przedszkolaków, aby codziennie docierali na zajęcia w sposób aktywny – na rowerze, hulajnodze, rolkach lub deskorolce. Dzieci podczas drogi do szkoły i przedszkola ćwiczą swoją koordynację, uczą się samodzielności, odpowiedzialności, zdobywają praktykę w zakresie zrównoważonej mobilności. Poranny wysiłek fizyczny poprawia również koncentrację na lekcjach. Zasady są proste. W zamian za aktywną podróż uczniowie i przedszkolaki otrzymują dwie naklejki: jedną do swojego dzienniczka rowerowego, a drugą do przyklejenia na plakat klasowy/grupowy. Naklejki z dzienniczka można potem wymienić na atrakcyjne nagrody. A dodatkowo w każdym przedszkolu i w każdej szkole najaktywniejsza grupa/klasa wygrywa wycieczkę, warsztaty lub inną ciekawą aktywność.

Rowerowy Maj w Warszawie to jednak nie tylko zdobywanie naklejek. Na warszawską odsłonę kampanii składa się szereg elementów. Są nimi działania towarzyszące, takie jak warsztaty edukacyjne, bezpłatne naprawy rowerów, czy wsparcie infrastruktury przyszkolnej stojakami rowerowymi. Ale również partnerstwa – warszawska odsłona kampanii nie mogłaby się obejść bez udziału wielu firm i instytucji, którym bliskie są idee promowane przez Rowerowy Maj. Kampania stanowi też pretekst do realizacji ciekawych badań z zakresu mobilności i preferencji transportowych. Zachęcamy do szerszego zapoznania się z kampanią Rowerowy Maj w Warszawie.

  • CZYTAJ WIĘCEJ
    Poprzednie edycje

    Poprzednie edycje

    Rowerowy Maj w Warszawie zorganizowaliśmy po raz pierwszy w 2016 roku, docierając do 55 szkół podstawowych. Od tamtego czasu kampania z niewielkiej, aktywizującej niecałe 25 tysięcy uczniów, rozrosła się pod względem liczby placówek ośmiokrotnie. Obecnie …

Powered by Projectic.pl