Rowerowy Maj - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Rowerowy Maj

Zarząd Dróg Miejskich przeprowadził dotychczas 5 edycji kampanii „Rowerowy Maj” w Warszawie, podczas których uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki byli zachęcani, aby codzienne dojazdy odbywać w sposób aktywny – na rowerach, rolkach, czy hulajnogach. Obecnie przygotowujemy się do kolejnej, 6. edycji.

Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna. To największa akcja tego typu w Polsce, a być może w całej Europie. Jej celem jest promocja zdrowego stylu życia, zrównoważonej mobilności wśród dzieci oraz edukacja. Zachęcamy, żeby we wszystkie majowe dni szkolne dotrzeć na lekcje aktywnie, to znaczy na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce. Za każdy dojazd dziecko biorące udział w akcji otrzymuje naklejki – jedną przykleja na plakat, drugą do swojego dzienniczka. Im więcej przejazdów, tym fajniejsze nagrody. Nie ma tu przegranych!

Zgłoś placówkę do kampanii Rowerowy Maj 2023

Zgłoszenia do kampanii w 2023 roku przyjmowane są do 31 stycznia 2023 r. Na adresy mailowe wszystkich publicznych szkół podstawowych i przedszkoli trafił link do formularza rejestracyjnego. W przypadku szkól i przedszkoli niepublicznych zapraszamy do kontaktu mailowego.

Do zabawy zapraszamy wszystkie chętne szkoły i przedszkola w Warszawie – również niepubliczne. Ważną zasadą jest to, że w kampanii bierze udział cała placówka, wszystkie klasy i grupy. Oczywiście zachęcamy też pracowników do dawania dobrego przykładu swoim podopiecznym. Rywalizacja toczy się na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym i szkolnym/przedszkolnym. Dla najaktywniejszych na każdym z poziomów przewidziane będą atrakcyjne nagrody.

Śledźcie nasze wiadomości tutaj i na naszym profilu na Facebooku.

Kontakt w sprawie kampanii:

e-mail: rowerowymaj@zdm.waw.pl

fb.com/RowerowyMajWarszawa

tel. 508 010 854

Poprzednie edycje

W Warszawie Rowerowy Maj odbył się już pięć razy. Podczas pierwszej edycji wspólnie bawiło się i rywalizowało 55 szkół i 33 tys. uczniów.

W 2017 roku, po sukcesie pilotażu, akcja objęła już 83 szkoły i 43 tys. uczniów.

W 2018 roku zgłosiło się 112 szkół, w tym 35 placówek wzięło udział w Rowerowym Maju po raz pierwszy. Ta edycja objęła swoim zasięgiem ok. 60 tys. uczniów z 2683 klas. W sumie, przez cały maj uczniowie podróżowali aktywnie ponad milion razy.

Wynik ten został pobity w 2019 roku. Łącznie do zabawy przystąpiło 229 placówek, w tym po raz pierwszy w Warszawie również przedszkola. Czwarta edycja objęła ok. 80 tys. dzieci, które wykonały łącznie blisko półtora miliona aktywnych podróży.

W 2020 i 2021 z powodu obostrzeń związanych z transmisją koronawirusa Rowerowy Maj w Warszawie został odwołany.

W 2022 roku Rowerowy Maj powrócił do szkół i przedszkoli, wykręcając kolejne rekordy w specjalnej odsłonie „dla klimatu”. W tej edycji wzięło udział aż 340 placówek – 156 szkół i 184 przedszkoli. Dzieci z ponad 5 tysięcy klas i grup przedszkolnych wykonały ponad 1,7 miliona aktywnych przejazdów. Gratulujemy! 

Tak było w poprzednich edycjach:

Powered by Projectic.pl