Remonty i inwestycje - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Remonty i inwestycje

Powiększ obraz: Robotnicy podczas prac wylewania asfaltu

Poprawa bezpieczeństwa na drogach, dostępności i stanu technicznego infrastruktury drogowej to priorytety Zarządu Dróg Miejskich na 2020 r. Część ulic przejdzie szybkie weekendowe remonty, inne czekają większe przebudowy. Chcemy wyremontować też chodniki, wyznaczać nowe drogi dla rowerów i zmodernizować oświetlenie. Na niebezpiecznych skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych planujemy ustawić nowe sygnalizacje świetlne. 

Szybkie, weekendowe remonty nawierzchni jezdni stały się naszą wizytówką. W naszych planach na 2020 rok jest naprawa kolejnych ulic. Wśród nich znajdują się m.in. rondo Szczepańskiego „Ziutka”, skrzyżowanie Marszałkowskiej z Królewską czy rondo de Gaulle’a. Lista ulic nie jest jeszcze zamknięta i może ulec zmianom w zależności od środków jakie otrzymamy na naprawy nawierzchni jezdni. 

Stoją przed nami również duże zadania, które będą polegały na kompleksowej przebudowie infrastruktury. Jednymi z nich są trwające już modernizacje al. Zjednoczenia oraz ul. Górczewskiej.

Chcemy też przebudować al. Jana Pawła II i ul. Chałubińskiego na odcinku Rondo ONZ – Nowogrodzka. W ramach prac wyznaczymy nowe naziemne przejścia przy rondzie Czterdziestolatka oraz wyremontujemy chodniki, wyznaczymy drogi rowerowe oraz posadzimy szpalery drzew.

Nowe oblicze ma zyskać też ciąg ulic Meissnera – Abrahama – Umińskiego, gdzie planujemy kompleksowo poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz wyznaczyć pasy rowerowe i miejsca postojowe.

Na zbiegu ul. Kadetów z ul. Poprawną i Łasaka chcemy wybudować ronda zamiast skrzyżowań. Rozwiązania, które wprowadzimy, poprawią bezpieczeństwo przejazdu, uspokoją ruchu i zwiększą czytelność układu skrzyżowania.

Na naszej liście znajdują się jeszcze: plac Pięciu Rogów u zbiegu ulic Kruczej, Chmielnej, Szpitalnej i Zgoda, plac na Rozdrożu, ul. Sokratesa, Jana Kazimierza oraz Chełmżyńska. Ich realizacja zależy od zakończenia prac projektowych i uzyskania finansowania.

Chodniki i drogi dla rowerów

Wygoda i bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów jest dla nas bardzo ważne. W 2020 roku tym Warszawa ma zyskać kolejne kilometry nowych chodników i dróg dla rowerów. Równe, bezpieczne i wygodne trotuary mają pojawić się m.in. na ul. Ludnej, Pięknej, Idzikowskiego czy Mazowieckiej.  

Nowe ścieżki planujemy zaś na ulicach Marszałkowskiej, Marymonckiej czy Domaniewskiej. Lista planowanych remontów jest bardzo długa, jednak wiele zależy od środków, które uda nam się uzyskać na ich realizację.

Nie zapominamy też o nowych sygnalizacjach świetlnych i remoncie oświetlenia ulic, w tym doświetleniach przejść dla pieszych. Modernizacje będą przechodzić też obiekty mostowe 

Poniżej lista realizowanych oraz przygotowywanych inwestycji i remontów. O terminach ich realizacji informujemy na bieżąco w zakładce „aktualności”.

Szczegóły remontów i inwestycji

  • Przebudowy ulic

  • Remonty nawierzchni jezdni

  • Remonty chodników

  • Drogi dla rowerów

  • Oświetlenie

  • Oświetlenie

  • Sygnalizacje świetlne

  • Obiekty mostowe

Powered by Projectic.pl