Remonty i inwestycje - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

Remonty i inwestycje

Robotnicy podczas prac wylewania asfaltu

Poprawa bezpieczeństwa na drogach, dostępności i stanu technicznego infrastruktury drogowej to priorytety Zarządu Dróg Miejskich. Dlatego co roku remontujemy i przebudowujemy kolejne kilometry ulic, odnawiamy chodniki oraz wyznaczamy nowe drogi dla rowerów. Do tego dochodzą modernizacja oświetlenia i budowa nowych sygnalizacji.

Podstawowym zadaniem Zarządu Dróg Miejskich jest utrzymanie infrastruktury drogowej. Wiąże się to z modernizacjami i większymi przebudowami, jak również naprawami o mniejszej skali. Co roku remontujemy więc tysiące metrów kwadratowych nawierzchni jezdni oraz chodników. W wielu przypadkach obok układania nowego asfaltu czy płyt chodnikowych rozbieramy zbędny beton, aby posadzić w jego miejscu zieleń i tym samym dodać przestrzeni publicznej estetyki.

Jednocześnie nie zapominamy o poprawie bezpieczeństwa. Kompletna ulica to taka, która nie tylko pięknie wygląda, ale przede wszystkim gwarantuje funkcjonalność wszystkim uczestnikom ruchu. Dlatego modernizujemy uliczne oświetlenie i doświetlamy przejścia dla pieszych, a najbardziej niebezpieczne zebry wyposażamy w sygnalizację świetlną lub elementy uspokojenia ruchu. Natomiast aby kierowcom poprawić płynność przejazdu, modernizujemy światła na następnych skrzyżowaniach. Te zaś, które nie są osygnalizowane, a pokonywanie ich wymaga szczególnej ostrożności, zamieniamy na ronda. Z kolei rowerzystom co roku powiększamy sieć dróg do swobodnego przemieszczania się po Warszawie.

Remontujemy również obiekty mostowe. Co roku wszystkie sprawdzamy i konserwujemy. Na większości wykonujemy drobne prace utrzymaniowe, ale te, które z racji upływu czasu są już mocno wyeksploatowane, są przez nas gruntownie odnawiane lub modernizowane.

O terminach realizacji informujemy na bieżąco w zakładce „Aktualności”.

Kompleksowe informacje na temat  prac związanych z infrastrukturą rowerową prowadzonych przez różne jednostki miejskie znaleźć można na specjalnej stronie internetowej rowery.um.warszawa.pl w zakładkach „Inwestycje” oraz „Projekty”.

Powered by Projectic.pl