Remonty i inwestycje - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

Remonty i inwestycje

Powiększ obraz: Robotnicy podczas prac wylewania asfaltu

Podstawowym zadaniem Zarządu Dróg Miejskich jest dbałość o wysoki standard infrastruktury drogowej. Co roku remontujemy nawierzchnię kilkudziesięciu kilometrów ulic. Część ulic przechodzi szybkie weekendowe remonty, inne czekają większe przebudowy. Remontujemy też chodniki i budujemy drogi dla rowerów. Stawiamy nowe sygnalizacje świetlne na niebezpiecznych skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych, wymieniamy też oświetlenie ulic i doświetlamy przejścia dla pieszych.

Szybkie, weekendowe remonty nawierzchni jezdni stały się naszą wizytówką. W 2019 roku nie zwalniamy tempa prac. W naszych planach jest kolejne kilkadziesiąt ulic, które wymagają remontu. Wśród nich znajdują się m.in. takie ulice jak Szymanowskiego, Czerniakowska, Dywizjonu 303, Rudnickiego, Meissnera, Jagiellońska czy Raszyńska. Lista ulic nie jest jeszcze zamknięta i może ulec zmianom w zależności od kosztów a także oceny stanu technicznego.

Stoją przed nami również trzy duże zadania, które będą polegały na kompleksowej przebudowie infrastruktury. Pierwszym z nich jest trwająca już modernizacja terenów Targówka Mieszkaniowego czyli ulic Handlowej, Ossowskiego, Myszkowskiej, Gorzykowskiej i Kołowej. Remont w tym ważnym dla mieszkańców Targówka przeprowadzamy kompleksowo. Powstają nowe chodniki i drogi dla rowerów. Wyznaczyliśmy ścieżkę dla biegaczy i miejsca parkingowe, ustawiamy ławki oraz posadzimy zieleń. Powstaje również nowe oświetlenie. Prace na tzw. „obwodnicy” Targówka zakończą się w czerwcu tego roku.

Drugim wymagającym projektem jest zmiana oblicza placu Pięciu Rogów u zbiegu ulic Kruczej, Chmielnej, Szpitalnej i Zgoda. Podstawowym założeniem jest uporządkowanie przestrzeni i utworzenie prawdziwego placu, bez wydzielonych chodników i jezdni. Przejazd przez plac zostanie zachowany dla autobusów i rowerów w ciągu ul. Kruczej i Szpitalnej, a nadrzędną rolę otrzyma tu ruch pieszy. Na placu pojawią się również drzewa i spójna mała architektura, w tym kilkadziesiąt siedzisk.

Duże zmiany przejdzie również plac na Rozdrożu. Przebudowa placu ma obejmować budowę wind na przystanki autobusowe na Trasie Łazienkowskiej oraz przebudowę schodów i samych przystanków. Perony zostaną poszerzone, wyposażone w więcej miejsc do siedzenia oraz wyższy, profilowany krawężnik, który ułatwi wsiadanie do autobusu. Wyznaczymy brakujące przejście dla pieszych po zachodniej stronie Al. Ujazdowskich, przez wlot ul. Koszykowej. Planujemy również powiększyć przestrzeń dla pieszych, likwidując powierzchnie wyłączone z ruchu i uporządkować ruch rowerowy na placu.

Chodniki i drogi dla rowerów

Wygoda i bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów jest jednym z naszych priorytetów. Od kilku lat intensywnie modernizujemy chodniki i drogi dla rowerów. Wiele z nich powstaje w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W 2019 roku zakończymy prace m.in. na ul. Puławskiej oraz Połczyńskiej, gdzie piesi i rowerzyści zyskają wiele kilometrów nowych chodników i ścieżek.

W tym roku Warszawa zyska kolejne kilometry nowych chodników i dróg dla rowerów. Równe, bezpieczne i wygodne trotuary pojawiły się już m.in. w al. Lotników i na ul. Zawodzie. Intensywne prace trwają w al. Wojska Polskiego, al. Solidarności czy na ulicach Czecha i Sejmikowej.

Nowe ścieżki planujemy zaś na ulicach Starzyńskiego, Niemcewicza czy Rudnickiego. Lista planowanych remontów jest bardzo długa, jednak wiele zależy od środków, które uda nam się uzyskać na ich realizację.

Nie zapominamy też o nowych sygnalizacjach świetlnych i remoncie oświetlenia ulic, w tym doświetleniach przejść dla pieszych.

Poniżej lista realizowanych oraz przygotowywanych inwestycji i remontów. O terminach ich realizacji informujemy na bieżąco w zakładce „aktualności”.

Szczegóły remontów i inwestycji

  • Przebudowy ulic

  • Remonty nawierzchni jezdni

  • Remonty chodników

  • Drogi dla rowerów

  • Bezpieczeństwo ruchu

  • Oświetlenie

  • Sygnalizacje świetlne

  • Parkingi

Powered by Projectic.pl