Al. Jana Pawła II – asfaltowanie dróg rowerowych i montaż sygnalizatorów na rondzie - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

10-09-2020

Al. Jana Pawła II – asfaltowanie dróg rowerowych i montaż sygnalizatorów na rondzie

Kolejny etap przebudowy al. Jana Pawła II w trakcie realizacji. Położyliśmy asfalt na drodze dla rowerów po wschodniej stronie tej arterii na odcinku od ronda ONZ do ul. Złotej, a do końca dnia pojawi się też po stronie zachodniej. Warszawiacy mogą więc zobaczyć, jak wygodna będzie to trasa. Dodatkowo ruszył montaż sygnalizatorów na rondzie Czterdziestolatka.

Modernizacja al. Jana Pawła II była wyczekiwana od bardzo dawna. Ulica ta we właściwie niezmienionym stanie przetrwała ponad 60 lat. Wysłużona nawierzchnia, liczne łaty i koleiny – to były jej charakterystyczne cechy. Do tego dochodziły nierówne chodniki asfaltowe i brak dróg dla rowerów.

Ścieżki wypełnione asfaltem 

Prace od początku przebiegają sprawnie i zgodnie z harmonogramem. Arteria z każdym dniem zbliża się do docelowego kształtu. Kierowcy od wielu tygodni jeżdżą po nowej nawierzchni, a roboty prowadzone są po obu stronach ulicy, gdzie już bardzo wyraźnie widać docelowy wygląd dróg dla rowerów, parkingów i chodników.

W tym tygodniu kolejny etap modernizacji dotyczył przede wszystkim dróg dla rowerów. Ścieżkę rowerową wyasfaltowaliśmy najpierw po wschodniej stronie al. Jana Pawła II na fragmencie od ronda ONZ do ul. Złotej. Następnie przyszła kolej na stronę zachodnią na tym samym odcinku – w czwartek zyskała warstwę wiążącą, warstwę ścieralną zyska najpóźniej do końca tygodnia.

Dużo dzieje się także na rondzie Czterdziestolatka. Tam wykonawca intensywnie pracuje od półtora miesiąca. W pierwszej kolejności przeprowadziliśmy roboty związane z okablowaniem sygnalizacji świetlnej, krawężników i opasek wokół ronda. Krawężniki obniżyliśmy w miejscach, gdzie powstaną przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerów. Następnie wymieniliśmy nawierzchnię, namalowaliśmy też oznakowanie poziome.

Sygnalizatory już instalowane

W czwartek na rondzie rozpoczął się montaż sygnalizatorów przy powstających przejściach. Przy planowanej zebrze przez Al. Jerozolimskie widać już instalację pod przyszłe światła. Po ich ustawieniu, całość zakończy wdrożenie nowego programu sygnalizacji. To pozwoli na korzystanie z wytyczonych przejść i przejazdów pieszym oraz rowerzystom.

Szczegółowe informacje o inwestycji są dostępne na stworzonej specjalnie w tym celu stronie internetowej www.nowaaleja.waw.pl.

Powered by Projectic.pl