Aleja Szucha w nowej eleganckiej odsłonie – zieleń i pastorały - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

03-01-2020

Aleja Szucha w nowej eleganckiej odsłonie – zieleń i pastorały

Zakończyliśmy prace związane z modernizacją oświetlenia oraz nasadzeniem nowej zieleni w al. Szucha. Dzięki wprowadzonym zmianom aleja jest bardziej klimatyczna i charakterem nawiązuje do sąsiednich Al. Ujazdowskich

Projekt zmian w al. Szucha zakładał dopasowanie infrastruktury do historycznego charakteru tego miejsca. Na całej długości alei od pl. Unii Lubelskiej do pl. Na Rozdrożu zamontowaliśmy 44 latarnie typu pastorał warszawski model z 1923 r. Latarnie stylizowane na model historyczny montujemy na wybranych ulicach Warszawy, wskazanych przez konserwatora zabytków. Zmodernizowane oświetlenie zyskało nowe okablowanie oraz energooszczędne oprawy ledowe.

 

Drugim elementem projektu było wprowadzenie w al. Szucha nowej zieleni. Część dotychczasowego chodnika przebiegała w świetle szpaleru drzew i w związku z tym nie była wykorzystywana przez pieszych. Tam, gdzie nie pogorszyłoby to warunków ruchu pieszego, płyty chodnikowe zostały zdemontowane. W ich miejscu założyliśmy trawniki o łącznej powierzchni 600 m2, na których posadzone zostało ok. 3 tysiące krzewów.  Wykonawca prac ma obowiązek dbać o rośliny przez następne 3 lata.

 

Już teraz widać, że wprowadzone zmiany znacznie poprawiły estetykę alei – wcześniej teren był zabezpieczony przed nielegalnym parkowaniem przede wszystkim za pomocą słupków. W alei pojawiły się też nowe drzewa posadzone przez Zarząd Zieleni. Na wiosnę, kiedy wszystko się zazieleni, efekt powinien jeszcze bardziej cieszyć oczy mieszkańców.

Powered by Projectic.pl