10-06-2019

Alpiniści na Siekierkowskim

Dbamy o bezpieczeństwo i stan techniczny obiektów mostowych. Rozpoczynamy rutynową kontrolę stalowych lin mostu Siekierkowskiego.

Alpiniści na Siekierkowskim

Most Siekierkowski jest drugą najpopularniejszą przeprawą w Warszawie. Codziennie w obu kierunkach pokonuję go ponad 105 tys. pojazdów. Trudno wyobrazić sobie podróżowanie na Gocław czy Saską Kępę bez tego obiektu. Bezpieczeństwo i stan techniczny obiektów mostowych są dla nas jednym z priorytetów.

Sprawdzanie stalowych lin przeprawy będzie wykonywane przez specjalny zespół alpinistów, którzy w celu sprawdzenia poprawności zamocowania lin, oraz czy  na obiekcie nie postępuje korozja, wejdą na sam pylon obiektu, następnie zjadą po linach na poziom chodnika. Dzięki temu będą mogli przyjrzeć się konstrukcji z bliska. Most został oddany do użytku 17 lat temu, a intensywna eksploatacja  jest dla niego ogromnym obciążeniem. Specjaliści będą sprawdzali m.in. czy stalowe liny spełniają rygorystyczne normy wytrzymałości.

Sprawdzanie stanu technicznego obiektów mostowych przeprowadzamy okresowo. Na początku tego roku z uwagi na mróz i zalegający na linach śnieg i lód kontrolowaliśmy stalowe liny mostu Siekierkowskiego przy pomocy dronów. Teraz pogoda pozwala na to, aby w ramach kontroli przyjrzeć się konstrukcji z bliska.

Prace na moście Siekierkowskim potrwają przez kilka dni i nie powinny spowodować utrudnień dla kierowców.

Powered by Projectic.pl