Asfaltowanie na ul. Idzikowskiego - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

22-06-2022

Asfaltowanie na ul. Idzikowskiego

W najbliższy weekend powrócimy na jezdnię ul. L. Idzikowskiego. Wymienimy nawierzchnię na odcinku między ulicami Puławską a Imielińską. Fragment ten będzie zamknięty od piątku, 24 czerwca, od godz. 22 do poniedziałku, 27 czerwca, do godz. 4 rano.

Ul. L. Idzikowskiego to łącznik między dwiema ważnymi miejskimi arteriami – ulicami Jana III Sobieskiego i Puławską – i jedna z nielicznych dróg między Górnym i Dolnym Mokotowem. Wciąż jednak nie jest w pełni wygodnym skrótem lub dojazdem dla mieszkańców, ale dzięki remontowi to się zmieni.

Prace prowadzimy już od kilku miesięcy. W zeszłym roku odnowiliśmy odcinek między ulicami Imielińską a Jana III Sobieskiego. Kierowcy poruszają się tam po nowej nawierzchni, z kolei piesi – po wyremontowanym chodniku (między ulicami Imielińską a Pory), wykonanym zgodnie z obowiązującymi standardami projektowymi. Po obu stronach ulicy wstawiliśmy nowe krawężniki, a zjazdy bramowe wykonaliśmy z kostki brukowej. Zrekultywowaliśmy również trawniki. Z kolei po północnej stronie ulicy wybudowaliśmy drogę dla rowerów – powstała na blisko kilometrowym odcinku między ulicami Jana III Sobieskiego a Piaseczyńską.

Utrudnienia

W najbliższy weekend powrócimy na jezdnię ul. L. Idzikowskiego. Wymienimy nawierzchnię między ulicami Puławską a Imielińską. Ul. L. Idzikowskiego na tym fragmencie będzie zamknięta od piątku, 24 czerwca, od godz. 22 do poniedziałku, 27 czerwca, do godz. 4 rano.

Od strony ul. Puławskiej zagrodzone zostanie całe skrzyżowanie ulic L. Idzikowskiego i Bukowińskiej. Kierowcy nie będą mieli możliwości skrętu z ul. Puławskiej w żadną z tych ulic. Przed skrzyżowaniem na jezdni ul. Puławskiej w stronę centrum zostanie wyznaczony prawoskręt przeznaczony wyłącznie dla pojazdów budowy. Nie będzie on dostępny dla pojazdów osobowych.

Na całym zamkniętym odcinku ul. L. Idzikowskiego obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania. Z żadnej z przylegających na tym odcinku ulic nie będzie można wyjechać na remontowaną ulicę. Dojazd do ul. Idzikowskiego od ul. Jana III Sobieskiego będzie możliwy wyłącznie do ul. Imielińskiej, a wyjazd z tej ostatniej możliwy będzie wyłącznie w prawo – w stronę ul. Jana III Sobieskiego. Objazdy zamkniętego odcinka ulicy będą prowadziły ulicami: Puławską, Dolną, Jana III Sobieskiego oraz Jana III Sobieskiego, al. Sikorskiego, al. Wilanowską i Puławską.

 

Zmiany w organizacji ruchu

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

AUTOBUSY

W 2022 r. planowane jest skierowanie na ul. Idzikowskiego autobusów miejskich, które połączą Górny i Dolny Mokotów. Powstanie tu aż sześć nowych przystanków. Widoczne są już te po południowej stronie ulicy, wybudowane przy okazji remontu chodnika.

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl