Asfaltowanie Sokratesa. Najpierw ruch tylko w jedną stronę, potem przekładka - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

22-11-2021

Asfaltowanie Sokratesa. Najpierw ruch tylko w jedną stronę, potem przekładka

W związku z układaniem warstwy ścieralnej asfaltu, na ul. Sokratesa zmieni się organizacja ruchu. Od 25 listopada do 2 grudnia będzie obowiązywał kierunek tylko od ul. Kasprowicza do ul. Wólczyńskiej, a wjazd i wyjazd z parkingu naprzeciwko ul. Cienkiej będą niemożliwe. Następnie rozpoczną się prace na jezdni północno-zachodniej, a kierowcy pojadą wyłącznie od ul. Wólczyńskiej w stronę ul. Kasprowicza.

Przebudowa ul. Sokratesa wkroczyła w kolejny etap. Od połowy ubiegłego tygodnia, po zakończeniu robót brukarskich, trwa asfaltowanie południowo-wschodniej jezdni. Kolejne jej fragmenty pokrywane są warstwą wiążącą masy bitumicznej. Widać tam rozłożoną i skropioną emulsją asfaltową siatkę z włókna szklanego, która połączy i wzmocni warstwę ścieralną. Właśnie z jej układaniem będą wiązały się najbliższe zmiany w organizacji ruchu.

Od czwartku, 25 listopada, od godz. 6 rano ul. Sokratesa stanie się jednokierunkowa. Kierowcy będą mogli poruszać się tylko od strony ul. Kasprowicza w kierunku ul. Wólczyńskiej. Wjazd i wyjazd z ulic Kaliszówka i Cienkiej oraz spod budynków po stronie Młocin zostaną zachowane, przy czym wyjeżdżać będzie można tylko skręcając w prawo.

Po drugiej stronie ulicy wszystkie wloty zostaną zamknięte. To oznacza, że do niefunkcjonujących wyjazdów ulicami Petöfiego i Tołstoja oraz spod parkingu na wysokości ul. Kaliszówka dołączą wloty ul. Szekspira i parkingu naprzeciwko ul. Cienkiej. Tym samym mieszkańcy od strony Wawrzyszewa nie dostaną się bezpośrednio na ul. Sokratesa, a jeśli nie odjadą samochodami z placu postojowego vis-à-vis ul. Cienkiej do najbliższego czwartku do godz. 6, ich auta zostaną tam uwięzione do 2 grudnia do godz. 4 rano.

Do tego czasu obowiązywać będą objazdy. Kierowcy poruszający się od strony ul. Conrada dojadą do ul. Przy Agorze dwiema trasami. Pierwsza będzie prowadziła ul. Wólczyńską, al. Reymonta i ul. Kasprowicza, a druga – ulicami Wólczyńską, Nocznickiego i Kasprowicza.

Z ul. Wólczyńskiej nie będzie można skręcić w ul. Sokratesa. Nie będzie możliwy również wjazd na nią z ul. Conrada, która na wlocie do skrzyżowania z Wólczyńską zostanie zawężona do dwóch pasów – jeden będzie do skrętu w lewo, a drugi do skrętu w prawo.

 

Objazdy autobusów

Od czwartku, 25 listopada, od początku kursowania linii dziennych do czwartku, 2 grudnia, do godz. 4 autobusy linii 114, 121, 203, 210, 250, 712, N01, N02 i N58 zostanąą skierowane na trasy objazdowe.

Autobusy obsługujące linie 114, 203 oraz linie nocne N01 i N02 w kierunku Młocin i Nowodworów ominą utrudnienia ulicami Wólczyńską i Nocznickiego. Linia 121 w kierunku pętli Gwiaździsta zostanie skierowana na objazd ulicami Wólczyńską, Nocznickiego i Kasprowicza. Dla autobusów linii 210, 250, 712 i N58 jadących w kierunku Młocin, objazd będzie prowadził ul. Nocznickiego.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Za tydzień ruch tylko w drugą stronę 

W przyszły czwartek, 2 grudnia, znów zmieni się organizacja ruchu na ul. Sokratesa. Tego dnia nastąpi przekładka – samochody pojadą świeżo wyasfaltowaną stroną południowo-wschodnią, bo rozpoczną się roboty na drugiej części jezdni. Ponieważ na przebudowanej połówce nie zmieszczą się dwa pasy, kierowcy będą poruszali się tylko w jednym kierunku – tym razem od ul. Wólczyńskiej w stronę ul. Kasprowicza.

Wloty ulic Kaliszówka i Cienkiej zostaną zamknięte. Zostaną jednak zachowane wjazdy i wyjazdy spod budynków po stronie Młocin. Zmieni się jednak kierunek wyjazdu – będzie możliwy tylko w lewo. Wyjątek będą stanowiły dwa wyjazdy spod budynków przy powstającym rondzie na wysokości ul. Petöfiego. Z nich będzie można skręcić w prawo w stronę ul. Wólczyńskiej.

Po drugiej stronie ul. Sokratesa wszystkie wloty będą otwarte. Na ulice Petöfiego, Tołstoja i Szekspira oraz dwa parkingi będzie można wjechać, a także z nich wyjechać, przy czym wyjazd będzie możliwy wyłącznie w prawo – w kierunku ul. Kasprowicza.

W związku z przebudową jezdni północno-zachodniej obowiązywać będą objazdy. Będą analogiczne jak w poprzednim przypadku. To znaczy, że kierowcy poruszający się od strony ul. Przy Agorze dojadą do ul. Conrada dwiema trasami. Pierwsza będzie prowadziła ulicami Kasprowicza, Nocznickiego i Wólczyńską, a druga – ul. Kasprowicza, al. Reymonta i ul. Wólczyńską.

Z ul. Kasprowicza nie będzie możliwy skręt w ul. Sokratesa. Niemożliwy stanie się również wjazd na nią z ul. Przy Agorze, z której kierowcy pojadą tylko w prawo lub w lewo.

                               Asfaltowanie na południowo-wschodniej części jezdni ul. Sokratesa rozpoczęło się w zeszłym tygodniu. Na razie układana jest warstwa wiążąca.

 

Projekt stałej organizacji ruchu

Sokratesa (Wólczyńska - Kasprowicza) - SOR zatw. (aktualizacja) 2021

Projekt składa się z dwóch stron. Przycisk do przewijania znajduje się w lewym dolnym rogu okna.

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl