ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
20-03-2017

Audyt bezpieczeństwa na przejściach

Do końca roku przeprowadzimy audyt bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w 4 dzielnicach. W przetargu ofertę złożył jeden wykonawca.

Zaproponowana cena to 718 320 zł brutto. Przed nami analiza złożonej dokumentacji. Po rozstrzygnięciu przetargu i dopełnieniu niezbędnych formalności rozpoczną się prace nad audytem.

W sumie do sprawdzenie jest 1069 przejść dla pieszych. Audyt potrwa do połowy grudnia (Targówek – do 12 czerwca, Mokotów – do 14 sierpnia, Ursynów – do 12 października, Bielany – do 14 grudnia). To kolejne dzielnice, które obejmujemy badaniem. W 2016 roku kompleksowy audyt objął 930 przejść bez sygnalizacji świetlnej w trzech dzielnicach: Śródmieściu, Ochocie i Pradze-Południe. Docelowo chcemy w ten sposób przebadać przejścia dla pieszych we wszystkich dzielnicach.

Audytorzy kontrolują szereg czynników mających wpływ na bezpieczeństwo pieszych, m.in. skuteczność oświetlenia przejść i obowiązującą tam organizację ruchu, widoczność, stan oznakowania i stan techniczny. Na bazie rekomendacji z audytu sukcesywnie wprowadzane są zmiany w terenie.

Budżet partycypacyjny - dyskutuj o pomysłach
Abonament parkingowy
Baner Warszawa 19115
Rozbudowa II linii metra - informacje o zmianach w komunikacji
Rozbudowa II linii metra - informacje o budowie