To w sumie 1069 przejść dla pieszych. Obecnie trwa procedura przetargowa mająca na celu wyłonienie wykonawcy prac – oferenci mogą się zgłaszać do 15 marca.
Jeśli uda się wybrać wykonawcę, audyt potrwa do połowy grudnia (Targówek – do 12 czerwca, Mokotów – do 14 sierpnia, Ursynów – do 12 października, Bielany – do 14 grudnia).
To kolejne dzielnice, które obejmujemy badaniem. W 2016 roku kompleksowy audyt objął 930 przejść bez sygnalizacji świetlnej w trzech dzielnicach: Śródmieściu, Ochocie i Pradze-Południe. Docelowo chcemy w ten sposób przebadać przejścia dla pieszych we wszystkich dzielnicach.
Audytorzy kontrolują szereg czynników mających wpływ na bezpieczeństwo pieszych, m.in. skuteczność oświetlenia przejść i obowiązującą tam organizację ruchu, widoczność, stan oznakowania i stan techniczny. Na bazie rekomendacji z audytu sukcesywnie wprowadzane są zmiany w terenie.
Tylko w tym roku doświetlimy blisko 300 przejść. Wprowadzimy też szereg zmian w organizacji ruchu (m.in. budowa azyli, progów zwalniających i wyniesionych przejść). W kilkunastu lokalizacjach wybudujemy tzw. aktywne przejścia, które ostrzegają kierowców o zbliżaniu się pieszego do pasów.