Audyt BRD przejść dla pieszych na ostatniej prostej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

01-10-2019

Audyt BRD przejść dla pieszych na ostatniej prostej

Realizujemy audyt bezpieczeństwa przejść dla pieszych w Warszawie. Po zakończeniu tegorocznego audytu suma sprawdzonych przejść od początku 2016 roku wyniesie ponad 3000.

Identyfikacja problemu jest pierwszym i podstawowym krokiem w stronę poprawy bezpieczeństwa na drogach. Dlatego od 2016 roku prowadzimy audyt bezpieczeństwa przejść dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej. Jest to IV etap prac nad kontrolą warszawskich zebr. W każdej z dzielnic audytorzy BRD i specjaliści od oświetlenia ulicznego wskazują przejścia, na których działania naprawcze należy podjąć w pierwszej kolejności.

Certyfikowani audytorzy badają bezpieczeństwo przejść pod kątem ok. 30 kryteriów. Wśród nich są kwestie związane z geometrią jezdni, organizacją ruchu oraz oświetleniem ulicznym. Do audytu dodatkowo wykorzystywane są m.in. dalmierze, kółka pomiarowe czy specjalne urządzenia badające natężenie światła na przejściu dla pieszych oraz w jego okolicy. Informacje, które udaje się uzyskać podczas szczegółowych badań i analiz, wskazują największe problemy, które dotyczą poziomu bezpieczeństwa pieszych na warszawskich zebrach. Dzięki temu jesteśmy w stanie poprawić elementy, które wymagają niezwłocznych zmian.

W 2019 roku zakończyliśmy audyty w 3 dzielnicach. W Wawrze – 348 przejść, we Włochach – 229 przejść oraz na Pradze Północ – 155 przejść. Do końca roku chcemy jeszcze sprawdzić 171 przejść na Bemowie oraz 182 przejścia na Żoliborzu. Oznacza to ponad 3000 sprawdzonych przejść od początku 2016 roku.

Docelowo audytem objęte zostaną wszystkie nieosygnalizowane przejścia dla pieszych będące w gestii ZDM. Po zakończeniu tegorocznego audytu, w przyszłym roku do sprawdzenia pozostają przejścia na Białołęce, w Wesołej, w Rembertowie, na Wilanowie, w Ursusie i na Woli.

Powered by Projectic.pl