Awaryjna naprawa Patriotów zakończona  - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

18-09-2023

Awaryjna naprawa Patriotów zakończona 

Zakończyliśmy awaryjną wymianę nawierzchni jezdni ul. Patriotów. Prace toczyły się przez cały weekend. Na kilometrowym odcinku między Izbicką a Żołędziową ułożyliśmy prawie 7 tys. mkw. nowego asfaltu.  

Ulica Patriotów to jeden z ważniejszych ciągów komunikacyjnych w dzielnicy Wawer. Oprócz ruchu lokalnego obsługuje również ten spoza granic Warszawy – m.in. z Józefowa czy Otwocka. Codziennie poruszają się nią więc tysiące pojazdów – w tym transportu publicznego. Intensywna eksploatacja sprawiła, że nawierzchnia jezdni była w coraz gorszym stanie. Doraźne naprawy przestały zdawać egzamin, dlatego w piątek, 15 września, zdecydowaliśmy się na awaryjną naprawę fragmentu tej ulicy.

Prace toczyły się na jezdni wschodniej między ulicami Izbicką a Żołędziową. To kilometrowy odcinek, na którym przez cały weekend ułożyliśmy prawie 7 tys. mkw. nowego asfaltu. Aby wydłużyć efekty remontu, jezdnia została wzmocniona specjalną siatką szklano-węglową. W ramach prac odnowiliśmy też oznakowanie poziome.

Zgodnie z planem prace zakończyły się w poniedziałek, 18 września nad ranem. Wraz z nowym tygodniem kierowcy więc mogą korzystać z naprawionej drogi. Na swoją stałą trasę wróciły również autobusy transportu publicznego, które przez weekend jeździły objazdami.

Za nami pracowite wakacje  

Od początku lipca do końca sierpnia ZDM prowadził prace w ośmiu lokalizacjach – na ul. Hynka, Pięknej, Czecha, Podczaszyńskiego, rondzie Zgrupowania AK „Radosław”, oraz pl. Trzech Krzyży i pl. Bankowym. Łączna długość tych ulic to ponad 5,5 km.

Powered by Projectic.pl