Bardzo wąsko na AK - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

17-03-2014

Bardzo wąsko na AK

Od piątku, 14 marca od ok. godz. 22.00 rozpocznie się wyłączanie z ruchu północnej jezdni Trasy Armii Krajowej od Wisłostrady do ul. Powązkowskiej. Ruch w obydwu kierunkach będzie skierowany na jezdnię południową.

Od 14 marca ok. godz. 22.00 rozpocznie się zamykanie całości jezdni głównej północnej Trasy Armii Krajowej od węzła Wisłostrada do węzła Powązkowska. Wprowadzanie nowej organizacji ruchu potrwa ok.48 h, w tym czasie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na południowej jezdni trasy. Potem ruch w obydwu kierunkach będzie się odbywał po jezdni południowej trasy, będą na niej po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Przed skrzyżowaniem trasy z ul. Marymoncką i J. Słowackiego powstanie tymczasowy wjazd z południowej jezdni na jezdnię serwisową, z której będzie można wjechać na ul. J. Słowackiego oraz dojechać do skrzyżowań z ulicami W. Broniewskiego oraz gen. S. Maczka i Powązkowską. Jezdnia północna będzie zamknięta do października 2014 r.

Utrudnienia związane są z przebudową Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8 prowadzone są przez GDDKiA. Zakres prac to m.in. zmiana szerokości jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK w następujące zespoły: zespół węzłów: Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka, zespół węzłów: Wisłostrada – Modlińska, budowa i przebudowa jezdni zbierająco-rozprowadzających, przebudowa lokalnego układu komunikacyjnego, budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych.

Rozebrane i zbudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe; natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy Most gen. S. Grota–Roweckiego. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik 2015 r. Wykonawcą prac jest firma Metrostav Polska S.A.

Powered by Projectic.pl