Bezpieczniej na Swojskiej  - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

12-09-2023

Bezpieczniej na Swojskiej 

Zakończyła się budowa doświetlonego azylu na przejściu dla pieszych i peronów autobusowych na skrzyżowaniu ulic Swojskiej i Krzewnej na Targówku. Inwestycję zrealizował i sfinansował deweloper. Taki obowiązek nakłada na niego ustawa o drogach publicznych. 

Ulica Swojska znajduje się na Targówku Fabrycznym. Przez ostatnich kilka lat powstają tu kolejne budynki mieszkalne. Prowadzi również do popularnego zalewu Bardowskiego oraz miejscowości Ząbki. Codziennie korzystają więc z niej mieszkańcy nowych osiedli, ale również przyjezdni. Dlatego, zgodnie z ustawą o drogach publicznych, deweloper realizujący inwestycję przy skrzyżowaniu z ul. Krzewną, przeprowadził zmiany, które dostosowały drogę do zwiększonego ruchu z nowych osiedli i poprawiły bezpieczeństwo.

Ul. Krzewna, na której znajdują się budynki, została wybudowana zupełnie od nowa. Teraz zarządzać nią będzie Urząd Dzielnicy Targówek.

Azyl na przejściu  

Aby poprawić bezpieczeństwo pieszych na istniejącym przejściu wybudowany został azyl. Dodatkowo zebra została dobrze doświetlona. Teraz kierowcy bez trudu dojrzą nadchodzących pieszych. Wyremontowane zostały również nawierzchnia jezdni oraz chodniki w obrębie skrzyżowania.

Na zmianach skorzystają również pasażerowie transportu publicznego. W ramach prac przebudowane zostały perony przystankowe. Teraz dostosowane są one do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących oraz opiekunów z dziećmi czy osób starszych.

Krzewna – nowa ulica 

Deweloper miał obowiązek wybudować drogę, która umożliwi wygodne dostanie się na nowe osiedla. Powstały chodniki oraz zasadzona została nowa zieleń. Krzewna jest ślepą ulicą, a na jej końcu powstało rondo, co zdecydowanie ułatwi wjazd i wyjazd.

 

Powered by Projectic.pl