Bezpieczniej na Ursynowie - nowe światła w al. KEN już działają - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

23-12-2019

Bezpieczniej na Ursynowie – nowe światła w al. KEN już działają

Dobiegają końca prace związane z osygnalizowaniem przejść dla pieszych w ciągu jednej z głównych ursynowskich ulic.

Nowe sygnalizatory pojawiły się na sześciu przejściach wzdłuż al. KEN: dwóch w rejonie ul. Koński Jar, przy ul. Telekiego, ul. Jeżewskiego oraz nr 81 i nr 101. Oznacza to, że obecnie już wszystkie „zebry” wzdłuż al. KEN są wyposażone w światła.

W ramach prac przejścia zostały wyposażone w nowoczesne sygnalizatory wraz z automatyczną detekcją. Trwają jeszcze prace wykończeniowe. Obniżamy też krawężniki na przejściach, korygujemy geometrię skrzyżowań i remontujemy chodniki przy skrzyżowaniach. Dodatkowo nowe światła będą skoordynowane z już istniejącymi sygnalizacjami.

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w al. KEN prowadzimy od dłuższego czasu. Niebezpieczne przejście dla pieszych przy ul. Artystów zostało wyposażone w sygnalizację świetlną kilka lat temu. W ubiegłym roku wprowadziliśmy również koordynację sygnalizacji świetlnych pomiędzy Doliną Służewiecką a ul. Płaskowickiej. Sygnalizacja jest ustawiona tak, aby premiować zielonym światłem kierowców jadących z przepisową prędkością.

Powered by Projectic.pl