13-11-2017

Bezpieczniej przy Białobrzeskiej

Nowa sygnalizacja świetlna powstaje u zbiegu ul. Białobrzeskiej i Alej Jerozolimskich. Na skrzyżowaniu stoją już słupy wraz z sygnalizatorami, ułożyliśmy też znaczną część nowego chodnika. Dzięki tym robotom poprawi się bezpieczeństwo w tym miejscu.

Bezpieczniej przy Białobrzeskiej

Światła pojawią się zarówno na skrzyżowaniu z ul. Białobrzeską, jak i na przyległym przejściu dla pieszych na łuku ul. Niemcewicza. Oprócz nowej sygnalizacji, chodników i przystanków autobusowych budujemy nową infrastrukturę rowerową. Aby dodatkowo poprawić bezpieczeństwo pieszych, przejście przez Aleje Jerozolimskie zostanie skrócone i lekko przesunięte w stronę wschodnią.

Prace są już zaawansowane. Na obu skrzyżowaniach ułożyliśmy kable zasilające i ustawiliśmy słupy sygnalizacyjne. Ułożona jest też nawierzchnia chodników, trwa przebudowa przystanku autobusowego. 

Nowa sygnalizacja będzie działać w akomodacji, dostosowując się do natężenia ruchu. Jej praca będzie skoordynowana z sąsiednimi skrzyżowaniami. Zamontujemy detekcję pojazdów i pieszych. Skrzyżowanie zostanie wyposażone w monitoring wizyjny i sygnalizację akustyczną. Na obu skrzyżowaniach (a także na istniejącej sygnalizacji przy ul. Szczęśliwickiej) powstaną przejazdy dla rowerów, które zapewnią ciągłość powstającej drogi dla rowerów.

W ramach prac zadbamy również o przestrzeń publiczną. Wzdłuż ulicy pojawią się nowe nasadzenia. Posadzimy 73 drzewa i blisko 10 tysięcy krzewów. Pojawią się one m. in. pomiędzy chodnikiem i drogą dla rowerów, podkreślając oddzielenie ruchu rowerowego od pieszego. Pierwsze sadzonki pojawiły się już na odcinku bliżej placu Zawiszy.

Cała inwestycja zakończy się w grudniu tego roku.

Powered by Projectic.pl