Bezpieczniej w Wilanowie - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

08-11-2019

Bezpieczniej w Wilanowie

Ronda zamiast skrzyżowań, progi zwalniające czy sygnalizacja świetlna – to tylko niektóre z rozwiązań, które stosowane są w Warszawie w celu poprawy bezpieczeństwa. Sporo w tej kwestii dzieje się w Wilanowie – gdzie wspólnie z władzami dzielnicy budujemy nowoczesną i bezpieczną infrastrukturę.

Drewny i Przyczółkowa

Jedną z ważniejszych i długo wyczekiwanych inwestycji była budowa nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Drewny i Przyczółkowej. Roboty rozpoczęły się kilka dni temu, a ich zakończenie planujemy jeszcze w tym roku.

Na przebudowie tego ruchliwego skrzyżowania zyskają wszyscy uczestnicy ruchu. Do tej pory piesi, aby przedostać się na drugą stronę ulicy, mieli do pokonania dwie szerokie jezdnie. Infrastruktura rowerowa w tym miejscu nie jest spójna i urywa się na wysokości skrzyżowania. Dodatkowo kierowcy muszą korzystać z niebezpiecznego lewoskrętu w ul. Przyczółkową. Po wprowadzonych zmianach Piesi zyskają dwa dodatkowe przejścia, rowerzyści przejazd rowerowy, który połączy przerwane drogi rowerowe, a kierowcy skręcający w lewo w ul. Przyczółkową wydzieloną fazę sygnalizacji.

Jednocześnie trwają prace związane z budową nowego ciągu pieszo-rowerowego na ul. Drewny. Nowy fragment ciągu pieszo-rowerowego będzie miał ponad pół kilometra i połączy ze sobą istniejące trasy na terenie Warszawy, po wschodniej stronie ul. Przyczółkowej, oraz w Konstancinie, po wschodniej stronie ul. Warszawskiej. Będzie to kolejny etap budowy rowerowego połączenia między miastami.

W poprzednim roku w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych przeprowadzaliśmy zmiany na ul. Wiertniczej. Piesi mieli tam do pokonania 3, a czasem 4 pasy ruchu. Dzięki budowie sygnalizacji świetlnej udało się ten problem rozwiązać.

Działania dzielnicy

Również władze dzielnicy Wilanów przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa. Na ostatnim etapie przebudowy jest skomplikowane skrzyżowanie ul. Sytej i Jarej. W tym miejscu powstanie na bezpieczne i wygodne rondo. W tym miejscu znajduje się przedszkole, więc uspokojenie ruchu i poprawa bezpieczeństwa była zadaniem priorytetowym.

W tym roku zakończyła się również przebudowa skrzyżowania ul. Przyczółkowej z Uprawną. W tym miejscu powstała nowa sygnalizacja świetlna, przejścia dla pieszych, chodniki i dwa perony dla autobusów komunikacji miejskiej.

Wszystkie zmiany, które przeprowadzamy, mają wspólny cel. Poprawa bezpieczeństwa i wygody najmniej chronionych uczestników ruchu. Zamierzamy konsekwentnie wprowadzać je we wszystkich dzielnicach Warszawy.

Powered by Projectic.pl