02-01-2019

Bezpieczniejsze przejścia w całym mieście

Choć pogoda nie zawsze sprzyjała, to do samego końca roku doświetlaliśmy przejścia dla pieszych. Za nami kolejny rekordowy rok.

Bezpieczniejsze przejścia w całym mieście

Aby stwierdzić, w których miejscach doświetlenia są najbardziej potrzebne, począwszy od 2015 roku prowadzimy audyt na wszystkich nieosygnalizowanych przejściach dla pieszych. Co roku audytujemy przejścia w kilku dzielnicach, docelowo kontrola obejmie całe miasto. Audytorzy oceniają przejścia pod kątem 30 rygorystycznych kryteriów, a jednym z nich jest właśnie jakość oświetlenia. Na bazie wniosków z audytu ustalana jest lista przejść, które najpilniej potrzebują dodatkowego oświetlenia. Przejścia są doświetlane również przy okazji remontów oświetlenia.

W minionym roku w wyniku audytów, ale także przy okazji remontów oświetlenia doświetliliśmy 395 przejść. Oznacza to, że udało się pobić rekordowe tempo prac z zeszłego roku, kiedy to doświetlonych zostało 337 „zebr”.

W końcówce roku doświetlone zostały m.in przejścia na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z ul. Czaki, ul. Rakowieckiej z ul. Kielecką czy w al. KEN na wysokości nr 14. W kilkudziesięciu innych lokalizacjach prace właśnie się kończą i trwają odbiory.

W sumie ZDM doświetlił już ponad 800 przejść, a kolejne kilkaset doświetleń wykonały urzędy dzielnic. W tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa. Na etapie prac projektowych jest kolejne 207 lokalizacji, planowane są również koleje audyty. Mamy nadzieję, że pod koniec bieżącego roku znowu będziemy mogli mówić o rekordowych liczbach.

Powered by Projectic.pl