Bliżej przejść przy rondzie Dmowskiego. Gotowe ważne uzgodnienie - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

02-02-2021

Bliżej przejść przy rondzie Dmowskiego. Gotowe ważne uzgodnienie

Kolejny krok w kierunku wyznaczenia naziemnych przejść dla pieszych na rondzie Dmowskiego. Mamy gotową opinię Zespołu Uzgodnień Dokumentacji Projektowej (uzgodnienie ZUD), która pozwala przygotować projekty przebiegu sieci wodnej, kanalizacyjnej czy telekomunikacyjnej pod przyszłe prace budowlane.

Schody przy Rondzie Dmowskiego.

Uzgodnienie ZUD wyznacza odległości między projektowanymi obiektami (np. zjazdami czy sieciami) oraz w stosunku do granic działek i innych obiektów. Jest więc jednym z niezbędnych dokumentów inwestycyjnych, bo pozwala wyeliminować zagrożenia wynikające z możliwej kolizji między sytuowanymi a już przebiegającymi sieciami.

Opinię Zespołu Uzgodnień Dokumentacji Projektowej właśnie otrzymaliśmy. Mamy więc już za sobą jeden z trudniejszych etapów przygotowywania inwestycji. Na podstawie uzgodnienia ZUD mogą powstać projekty branżowe dotyczące danej specjalności, m.in. wodnej, kanalizacyjnej czy telekomunikacyjnej. Ich sporządzenie zajmie znacznie mniej czasu, co oznacza, że do rozpoczęcia prac budowlanych coraz bliżej.

Przypominamy, że projekt przejść dla pieszych wokół ronda Dmowskiego został zatwierdzony już w zeszłym roku. Oznacza wyznaczenie czterech naziemnych przejść, które powstaną na wysokości ulic: Widok, Poznańskiej, Nowogrodzkiej i Parkingowej. Dzięki nim piesi nie będą zmuszeni korzystać ze schodów. Przejście podziemne jednak nie zniknie, bo mieszczą się w nim liczne sklepy i punkty usługowe, prowadzi też do wejścia do stacji Metro Centrum.

Na zmianie, poza osobami, które mają problem z poruszaniem się, zyskają pasażerowie tramwajów oraz rowerzyści. Przy trzech przejściach powstaną przejazdy rowerowe, które pozwolą przejechać rondo na dwóch kółkach.

Powered by Projectic.pl