Bora-Komorowskiego po frezowaniu. Niemal pół kilometra nowej nawierzchni - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

08-11-2021

Bora-Komorowskiego po frezowaniu. Niemal pół kilometra nowej nawierzchni

W miniony weekend naprawiliśmy nawierzchnię na ul. Bora-Komorowskiego. Nowy asfalt położyliśmy na odcinku między ul. Fieldorfa „Nila” a skrzyżowaniem z ulicami Meissnera i Abrahama.

Remonty nawierzchni zazwyczaj przeprowadzamy w ciągu weekendu. Jednak na niektórych ulicach poprzedzamy je pracami brukarskimi. Tak było właśnie na ul. Bora-Komorowskiego, którą do asfaltowania musieliśmy przygotować – w październiku na ok. 470-metrowym fragmencie między ul. Fieldorfa „Nila” a skrzyżowaniem z ulicami Meissnera i Abrahama  wymieniliśmy krawężniki.

Docelowe roboty rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór od sfrezowania starego, mocno wyeksploatowanego asfaltu. Potem wyczyściliśmy nawierzchnię i przystąpiliśmy do układania najpierw nowej warstwy wiążącej, a następnie – warstwy ścieralnej. Prace ostatniej nocy zakończyło malowanie oznakowania poziomego oraz usunięcie znaków pionowych i wygrodzeń, ustawionych w związku z objazdem. Pozostało nam już tylko uporządkować teren przy krawężnikach, w tym zrekultywować przy nich pas zieleni i dokończyć układanie kilku fragmentów chodnika.

Na odnawianym odcinku ul. Bora-Komorowskiego położyliśmy ok. 3390 m kw. asfaltu. Był to kolejny fragment drogi na Gocławiu, który doczekał się remontu nawierzchni. Wiosną asfaltowaliśmy obie jezdnie ul. Meissnera, gdzie wytyczyliśmy też pasy rowerowe i uporządkowaliśmy parkowanie. Podobne zmiany, choć bez wymiany nawierzchni, wprowadziliśmy na ul. Umińskiego, a niebawem ich wdrażanie rozpocznie się na ul. Abrahama.

Ul. Bora-Komorowskiego jest kolejną ulicą w tym roku, która doczekała się nowej nawierzchni. Wcześniej asfaltowaliśmy m.in. rondo Żaba, północne jezdnie ulic Połczyńskiej (od ul. Powstańców Śląskich do ul. Szeligowskiej) i Słomińskiego (od Dworca Gdańskiego do ronda Zgrupowania AK „Radosław”) czy ulice Opłotek, Ludną, Wołoską, Trocką, Borzymowską, Białołęcką, Krzyckiego i Trakt Lubelski. W najbliższy weekend nowy asfalt ułożymy na rondzie Lubomirskiego – szczegóły związane z utrudnieniami i objazdami podamy w osobnym komunikacie w środę.

Powered by Projectic.pl