Broniewskiego – frezowanie i dodatkowe parkowanie - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

28-06-2024

Broniewskiego – frezowanie i dodatkowe parkowanie

Przygotowujemy się do frezowania i zmiany organizacji ruchu na ul. Broniewskiego między al. Reymonta a trasą S8. Oprócz równego asfaltu, kierowcy zyskają nowy pas postojowy na jezdni. Obecnie wymieniane są stare krawężniki. Naprawiane będą też betonowe opaski oraz perony przystankowe. Prace na jezdni planowane są na drugą połowę wakacji.

Prace na ul. Broniewskiego są jednym z elementów zapowiadanej przez nas wakacyjnej ofensywy remontowej. Rok szkolny oficjalnie zakończył się 21 czerwca. To też początek astronomicznego lata. Dla większości rozpoczyna się okres wyjazdów i odpoczynku. Dla nas to z kolei idealny czas na intensyfikacje prac remontowych. Ruch jest mniejszy, więc ewentualnie zamknięcia czy objazdy nie wywołają paraliżu komunikacyjnego.

Nowe miejsca parkingowe

Prace na Broniewskiego będą toczyć się na odcinku między al. Reymonta i Trasą AK. Ze względu na spory zakres, roboty zostaną jednak podzielone na dwa etapy. Na Broniewskiego frezarki wjadą najprawdopodobniej w sierpniu.

Obecnie wykonawca – ZRiKD – demontuje stare krawężniki. Będzie również naprawiał betonowe opaski i perony przystankowe.

Co ważne – na Broniewskiego wyznaczony zostanie nowy pas postojowy. Jezdnia na tym odcinku jest na tyle szeroka, że w żaden sposób nie wpłynie to na komfort podróżowania samochodem czy autobusem.

Intensywne lato

Przed nami  seria wakacyjnych remontów – większych i mniejszych. Na niektórych ulicach prace nie będą polegały wyłącznie na naprawie nawierzchni jezdni, ale też np. na remoncie chodników. Wyznaczymy też nowe przejście czy wymienimy oświetlenie. Prace będą toczyły się na kilkunastu ulicach – więcej o naszych planach możecie przeczytać w komunikacie sprzed kilku dni.

 

Powered by Projectic.pl