Budujemy chodnik na Czwartaków - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

27-11-2019

Budujemy chodnik na Czwartaków

Trwa budowa chodnika na ul. Czwartaków w Rembertowie. Nowy trotuar pojawi się na odcinku od ul. Kadrowej do przystanku komunikacji miejskiej przy Szyszaków. Prace wykonywane są w ramach projektu z budżetu obywatelskiego.

Po południowej stronie ul. Czwartaków brakowało chodnika. Mieszkańcy, którzy chcieli dojść do przystanku komunikacji miejskiej czy sklepu musieli korzystać z nieutwardzonego pobocza, co było szczególnie uciążliwe podczas opadów deszczu. Dodatkowo dochodziło tu do sytuacji niebezpiecznych. Mieszkańcy korzystali z chodnika po drugiej stronie ulicy, często pokonując jezdnię w niedozwolonych miejscach.

Teraz w tym miejscu powstaje nowy, równy chodnik. Pojawi się on na 100-metrowym odcinku ul. Czwartaków od ul. Kadrowej do przystanku komunikacji miejskiej przy ul. Szyszaków. Oprócz betonowych płyt o wymiarach 50 x 50 cm, zyska on również wydajne odwodnienie.

Łączny koszt projektu to ponad 74 tys. złotych. Wśród mieszkańców cieszył się on sporym powodzeniem, uzyskując 300 głosów.

Prace na ul. Czwartaków powinny zakończyć się w najbliższym czasie.

Powered by Projectic.pl