14-08-2018

Budujemy nowe światła w al. Wilanowskiej. Zamknięta ul. Dominikańska

Rozpoczynamy przebudowę skrzyżowania al. Wilanowskiej z ul. Dominikańską i budowę sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Zmiany, które wprowadzimy uporządkują ruch i poprawią bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Początek prac już dziś wieczorem. W związku z robotami dziś o godz. 22.00 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Dominikańska przed skrzyżowaniem z al. Wilanowską. Przepraszamy za utrudnienia.

Budujemy nowe światła w al. Wilanowskiej. Zamknięta ul. Dominikańska

Aleja Wilanowska na co dzień przenosi duży ruch z Mokotowa na Wilanów i z powrotem. To szeroka, dwujezdniowa arteria, z dwoma pasami w każdym kierunku. Znaczne natężenie ruchu, szczególnie w godzinach szczytu, powoduje, że pokonanie skrzyżowania – zarówno dla pieszych, jak i pozostałych uczestników ruchu – jest mocno utrudnione.

 Co się zmieni?

Na skrzyżowaniu powstanie sygnalizacja świetlna, działająca w akomodacji i koordynacji. Światła uspokoją i uporządkują ruch, zarówno na pasach do jazdy na wprost al. Wilanowską, jak też na istniejącym lewoskręcie w ul. Dominikańską oraz na wlocie Dominikańskiej. Zmieni się geometria skrzyżowania i organizacja ruchu. Poprawiony zostanie kąt wlotu ul. Dominikańskiej w al. Wilanowską, powstanie wyspa kanalizująca ruch w tym wlocie. Dzięki wydłużeniu pasa do lewoskrętu z al. Wilanowskiej w Dominikańską, poprawi się przejezdność.

Jednocześnie zaplanowaliśmy likwidację zbędnego pasa włączenia w al. Wilanowskiej po zachodniej stronie skrzyżowania. Ruch pieszych i rowerowy zostanie odseparowany (powstaną przejazdy rowerowe), wybudujemy też azyl dla pieszych przekraczających ul. Dominikańską.

Pierwszy etap – zamknięta ul. Dominikańska

Aby maksymalnie zmniejszyć utrudnienia dla mieszkańców, prace zostały podzielone na etapy. Pierwszy z nich rozpocznie się już dziś, 14 sierpnia, o godz. 22.00 i obejmie ul. Dominikańską przy wlocie w al. Wilanowską. Roboty w tym etapie zostały zaplanowane do 31 sierpnia. To m.in. sfrezowanie starej nawierzchni i przebudowa układu drogowego.

W związku z pracami od dziś od godz. 22.00 zamknięty dla ruchu zostanie ul. Dominikańska na wlocie w al. Wilanowską. Ulica będzie zamknięta do 25 października, czyli do zakończenia prac przy budowie sygnalizacji. Oznacza to, że niemożliwy będzie wjazd z al. Wilanowskiej w ul. Dominikańską oraz przejazd z ul. Dominikańskiej w al. Wilanowską. Objazd zostanie poprowadzony ul. Rolną do ul. Wałbrzyskiej lub al. Wilanowską do ul. Dolina Służewiecka i dalej ul. Nowoursynowską.

Kolejne etapy robót będą wprowadzane sukcesywnie. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na znaki informujące o objazdach. Przepraszamy za utrudnienia.

Powered by Projectic.pl