Budujemy schody na Łazienkowski - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

04-08-2016

Budujemy schody na Łazienkowski

Trwa odbudowa schodów prowadzących na przystanki autobusowe na moście Łazienkowskim. To kolejny ważny etap w pracach związanych z odbudową przeprawy.

Most został otwarty dla ruchu kołowego 28 października 2015 r. po trwającej 199 dni odbudowie. Prace związane z odtworzeniem przeprawy toczą się jednak dalej. Jednym z najważniejszych zadań, które pozostały do dokończenia była budowa schodów prowadzących na most i przystanki autobusowe na obu brzegach.

Stare schody musiały zostać rozebrane. W połowie czerwca br. ruszyła budowa nowych, zaraz po otrzymaniu decyzji o pozwoleniu na budowę. Była ona niezbędna, jako że schody są odbudowywane w innym kształcie niż dotychczas. Dzięki temu zachowana zostanie rezerwa na montaż wind, prowadzących na przystanki i most. Powstały już fundamenty schodów, aktualnie budujemy biegi schodów (potocznie: stopnie, po których wchodzimy). Pierwszy z nich został już zabetonowany, w najbliższym czasie ta operacja czeka kolejne schody.

Równolegle pracujemy przy budowie zbiorników retencyjnych i kanalizacji odprowadzającej wodę z części kablobetonowej mostu. Cały czas trwają też roboty związane z zabezpieczaniem konstrukcji stalowej i betonowej mostu przed korozją. Wszystkie prace zakończą się do października.

Powered by Projectic.pl