Budżet obywatelski na ul. Odyńca – będzie więcej drzew - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

27-03-2024

Budżet obywatelski na ul. Odyńca – będzie więcej drzew

Właśnie rozpoczęliśmy sadzenie drzew na ul. Odyńca. Ulica wzbogaci się o kilkadziesiąt dębów, który uzupełnią istniejący szpaler po północnej stronie jezdni. To realizacja zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego.

Sadzenie drzew na ul. Odyńca.

Jeśli chodzi o zieleń, to nigdy za wiele. Dlatego przy każdej możliwej okazji staramy się zazieleniać stołeczne ulice. Tak też będzie z ul. Odyńca na Mokotowie. W tym przypadku o nowych nasadzeniach zdecydowali mieszkańcy. W ramach projektu z budżetu obywatelskiego „Zielona i przyjazna ulica Odyńca” posadzimy tam 34 dęby między al. Niepodległości a ul. Baboszewską.

Zamiast pojedynczych drzew, pełnoprawny szpaler

Zajmuje się tym firma Biosfera, której oferta opiewała na niecałe 200 tys. zł. Nowe drzewa dołączą do już rosnących po północnej stronie ulicy. Tym samym utworzą pełnoprawny szpaler o długości niemal 700 metrów.

Na cały proces sadzenia drzew składa się wiele czynności. W odpowiednio przygotowanym wykopie umieszcza się drzewa, wykonuje ich stabilizację oraz system napowietrzający. Niezbędne jest wykorowanie mis i podlanie drzew.

Posadzenie drzewa to jednak tylko połowa sukcesu. Niezbędna jest pielęgnacja. Drzewa trzeba oczywiście dalej podlewać. Służą temu specjalne worki nawadniające umieszczane przy nich. Należy również odchwaszczać misy, usuwać odrosty oraz uzupełniać ściółkę. Drzewa są również nawożone oraz w razie potrzeby przycinane. Wszystkie wspomniane zabiegi czekają także drzewa przy ul. Odyńca.

To jeszcze nie wszystko

Ulicę czeka też wymiana nawierzchni. Nowy asfalt pojawi się na odcinku między al. Niepodległości a ul. Wołoską. Sfrezowany zostanie też kawałek ul. Baboszewskiej oraz wyremontowane chodniki. Na oferty wykonawców czekamy do 28 marca.

REALIZOWANY OBECNIE PROJEKT ZIELENI

Odyńca - projekt zieleni
[

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl