Budżet obywatelski - odnowiony chodnik na Szczęśliwickiej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

20-06-2022

Budżet obywatelski – odnowiony chodnik na Szczęśliwickiej

Mieszkańcy mogą już korzystać z wyremontowanego chodnika po zachodniej stronie ul. Szczęśliwickiej na odcinku od ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. do ul. Drawskiej. Prace przebiegły sprawnie, trwały nieco ponad dwa tygodnie. Zostały wykonane w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego.

Remonty chodników to zazwyczaj niezbyt wielkie inwestycje. Są jednak ważne dla lokalnej społeczności. Dzięki nim mieszkańcy zyskują komfort w drodze np. do pobliskich sklepów czy przystanków. Dlatego realizujemy je nie tylko przy okazji większych przebudów, ale także w ramach projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim.

Takim przykładem jest projekt zatytułowany „Wygodne dojście do parku – remont chodnika na ul. Szczęśliwickiej”. Cieszył się dużym zainteresowaniem, a poparło go 1301 osób. Właśnie został zrealizowany.

Po nieco ponad dwóch tygodniach prac chodnik jest już gotowy. Wyremontowaliśmy go na prawie 700-metrowym odcinku od ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. do ul. Drawskiej. Zniszczone i nierówne płyty zastąpiliśmy nowymi, antysmogowymi. Mieszkańcy już mają zapewnione wygodne dojście do parku Szczęśliwickiego oraz pętlę autobusową „Szczęśliwice”.

Mały fragment odłożony w czasie

Przy okazji postanowiliśmy wyremontować fragment chodnika po drugiej stronie ulicy, między jezdniami ul. Opaczewskiej. Chcieliśmy to zrobić w ramach umowy z wykonawcą na realizację projektu z budżetu obywatelskiego. Niestety, ze względu na stale postępujący wzrost cen za materiały budowlane, nie udało się zaoszczędzić odpowiedniej sumy na dodatkowe prace. Ale nie rezygnujemy z nich – zamierzamy je zlecić miejskiemu Zakładowi Remontów i Konserwacji Dróg. Ponieważ ZRiKD w wakacje skupi się na rozpoczętych już pracach (m.in. na ul. L. Kondratowicza), naprawa chodnika na 45-metrowym odcinku zostanie wykonana najprawdopodobniej jesienią.

 

Powered by Projectic.pl