Wśród zadań zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego dominują drobne, ale ważne inwestycje. Polegają one na usprawnieniu infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, a także na wzbogaceniu przestrzeni publicznej zielenią. Do tej pory zrealizowaliśmy ponad 260 takich projektów. Ostatnim jest właśnie budowa parku kieszonkowego na Bemowie.
W południowo-wschodnim narożniku skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Wrocławskiej urządziliśmy niewielkich rozmiarów skwer. Zastąpił niezbyt estetyczny plac, który wykorzystywany był głównie do parkowania aut dostawczych. Jest to właśnie tzw. park kieszonkowy z 4 ławkami i 18 drzewami. Posadziliśmy 9 jabłoni domowych, 3 kasztanowce czerwone, 3 lipy drobnolistne i 3 jarzęby pospolite.
Wśród nasadzeń znalazły się także krzewy i byliny. Łącznie ulokowaliśmy 1747 takich roślin jak m.in. porzeczka złota, jeżówka purpurowa, szałwia omszona czy werbena patagońska, a ich powierzchnia wyniosła 208 m kw. Ponadto utworzyliśmy liczący 61 m kw. ogród deszczowy z takimi lubiącymi wilgoć gatunkami jak przykładowo kosaciec syberyjski, bodziszek błotny, sit rozpierzchły czy przetacznik długolistny.
Wykonany przez nas park kieszonkowy jest drugim takim obiektem, który powstał u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Wrocławskiej. W południowo-zachodnim narożniku mały skwer pół roku temu utworzył Zarząd Zieleni Warszawy. Posadził w nim 9 drzew i blisko 700 krzewów, a także zasiał łąkę kwietną złożoną z kilkunastu gatunków wielobarwnych roślin.