Budżet obywatelski - wystartowały prace na Bemowie - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

15-06-2022

Budżet obywatelski – wystartowały prace na Bemowie

Rozpoczęliśmy realizację kolejnego zadania z budżetu obywatelskiego. Dotyczy remontów chodnika na ul. Radiowej i drogi dla rowerów wzdłuż ul. Żołnierzy Wyklętych. Prace prowadzone są na początku w drugiej lokalizacji.

Remont drogi dla rowerów, ul. Żołnierzy Wyklętych.

W ramach budżetu obywatelskiego najczęściej realizujemy inwestycje o małej skali, ale wielkim znaczeniu dla okolicznych mieszkańców. Zwiększają bowiem komfort i bezpieczeństwo – zwłaszcza najmniej chronionych uczestników ruchu, jakim są piesi. Ponadto poprawiają dojazdy i dojścia np. do pobliskich budynków użyteczności publicznej czy na przystanki.

Taką inwestycją jest projekt pod nazwą „Budowa i remont drogi dla rowerów oraz remont chodnika wzdłuż Radiowej i Żołnierzy Wyklętych”, poparty przez 1628 osób. Właśnie zaczęliśmy go wdrażać – prace wystartowały na ul. Żołnierzy Wyklętych. Wiążą się z modernizacją drogi dla rowerów. Odnowimy ją między wjazdem pod blok przy ul. F. Kawy 2 a ul. K. Miarki. Nawierzchnię z kostki brukowej już w całości rozebraliśmy i niebawem zastąpimy ją asfaltem. Przy okazji poprawimy dojście na przystanek autobusowy „Rodła 01”.

Następnie przeniesiemy się na ul. Radiową. Tam wykonamy drugą część projektu. Dotyczyć będzie remontu chodnika między ulicami ppłk. W. Szadkowskiego a Wrocławską. Stare i wykruszone płyty chodnikowe zastąpimy płytami z betonu antysmogowego. Poprawimy dojście do przystanku „Orlich Gniazd 02” i pobliskich sklepów oraz lokali gastronomicznych.

 

Więcej chodników

W ramach budżetu obywatelskiego ZDM zrealizował do tej pory 257 projektów. W zeszłym roku było ich 28, w tym roku już 8. Wśród nich znalazł się m.in. skończony na przełomie maja i czerwca remont chodnika i drogi dla rowerów na ul. Grójeckiej między południową jezdnią ul. Opaczewskiej a ul. W. Korotyńskiego. Obecnie odnawiamy chodnik po zachodniej stronie ul. Szczęśliwickiej na prawie 700-metrowym odcinku od ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. do ul. Drawskiej. Zniszczone i nierówne płyty zastępujemy nowymi. Dzięki temu mieszkańcy zyskają wygodne dojście do parku Szczęśliwickiego.

Powered by Projectic.pl