ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
19-05-2017

Budżet Partycypacyjny 2017. Przetarg na cztery projekty

Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla czterech projektów z Budżetu Partycypacyjnego na Białołęce, Ochocie, Pradze-Południe i Ursusie.

Na Białołęce poszerzymy ul. Klasyków w miejscu skrzyżowania z ul. Krokwi w ramach projektu ,,Pas do skrętu w lewo na ul. Klasyków”, który zdobył ponad 700 głosów. Na Ochocie projekt  ,,Rakowiec przyjazny dla wszystkich”  wprowadzi udogodnienia poprawiające bezpieczeństwo i warunki ruchu. Zieleniec na rogu Grójeckiej i Skorochód-Majewskiego zostanie wyposażony w latarnie. Ulica Skorochód-Majewskiego zostanie wyposażona w fizyczne środki uspokojenie ruchu. Ulice jednokierunkowe staną się dwukierunkowe dla rowerów, co poprawi bezpieczeństwo i warunki ruchu.

Na Pradze-Południe projekt ,,Grochów Północny i Gocławek” zakłada dopuszczenie kontraruchu rowerowego na ulicach jednokierunkowych (Kordeckiego, Kiprów, Kwatery Głównej, Romea i Julii) oraz utworzenie obustronnych dojść do przystanków tramwajowych wzdłuż Grochowskiej poprzez wyznaczenie pasów na ich początku.

W Ursusie w projekcie ,,Wyznaczenie naziemnych przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Orłów Piastowskich, Bony, Rakuszanki, Listopadowej” wyznaczymy doświetlone przejścia dla pieszych. W tym celu należy przeprowadzimy modernizację chodnika, wymalujemy pasy oraz wykonamy doświetlenie nad przejściem. Na projekt zagłosowało prawie 800 osób.

Oferty można składać do 29 maja br.

Zdjęcia

Rozwój sieci tras rowerowych Warszawy w ramach ZIT WOF – etap I
Abonament parkingowy
Baner Warszawa 19115
Rozbudowa II linii metra - informacje o zmianach w komunikacji
Rozbudowa II linii metra - informacje o budowie