ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
19-05-2017

Budżet Partycypacyjny 2017. Przetarg na cztery projekty

Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla czterech projektów z Budżetu Partycypacyjnego na Białołęce, Ochocie, Pradze-Południe i Ursusie.

Na Białołęce poszerzymy ul. Klasyków w miejscu skrzyżowania z ul. Krokwi w ramach projektu ,,Pas do skrętu w lewo na ul. Klasyków”, który zdobył ponad 700 głosów. Na Ochocie projekt  ,,Rakowiec przyjazny dla wszystkich”  wprowadzi udogodnienia poprawiające bezpieczeństwo i warunki ruchu. Zieleniec na rogu Grójeckiej i Skorochód-Majewskiego zostanie wyposażony w latarnie. Ulica Skorochód-Majewskiego zostanie wyposażona w fizyczne środki uspokojenie ruchu. Ulice jednokierunkowe staną się dwukierunkowe dla rowerów, co poprawi bezpieczeństwo i warunki ruchu.

Na Pradze-Południe projekt ,,Grochów Północny i Gocławek” zakłada dopuszczenie kontraruchu rowerowego na ulicach jednokierunkowych (Kordeckiego, Kiprów, Kwatery Głównej, Romea i Julii) oraz utworzenie obustronnych dojść do przystanków tramwajowych wzdłuż Grochowskiej poprzez wyznaczenie pasów na ich początku.

W Ursusie w projekcie ,,Wyznaczenie naziemnych przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Orłów Piastowskich, Bony, Rakuszanki, Listopadowej” wyznaczymy doświetlone przejścia dla pieszych. W tym celu należy przeprowadzimy modernizację chodnika, wymalujemy pasy oraz wykonamy doświetlenie nad przejściem. Na projekt zagłosowało prawie 800 osób.

Oferty można składać do 29 maja br.

Zdjęcia

Budżet partycypacyjny - głosuj na po
Abonament parkingowy
Baner Warszawa 19115
Rozbudowa II linii metra - informacje o zmianach w komunikacji
Rozbudowa II linii metra - informacje o budowie