„Bulwar nad trasą Łazienkowską” – ogłosiliśmy przetarg - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

11-02-2020

„Bulwar nad trasą Łazienkowską” – ogłosiliśmy przetarg

Ogłosiliśmy ponowny przetarg na wykonanie projektu z budżetu obywatelskiego pt. „Bulwar nad trasą Łazienkowską”. Projekt zakłada pojawienie się nowej zieleni oraz równych chodników. Całość ma stworzyć przyjemną i estetyczną przestrzeń do spacerowania.

Zgłoszony w ramach projektu bulwar ma powstać wzdłuż al. Armii Ludowej pomiędzy rondem Jazdy Polskiej a ul. Marszałkowską. Aktualnie brakuje połączenia spacerowego dwóch zielonych obszarów rekreacyjnych – Pola Mokotowskiego z Jazdowem oraz Parkiem Ujazdowskim i Łazienkowskim. Po wykonaniu planowanych prac ma się to zmienić.

Projekt zakłada posadzenie prawie 2 tys. nowych krzewów oraz prawie 20 drzew. Pojawi się też estetyczna mała architektura – ławki, altany, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci. W ramach prac chcemy również ułożyć ponad 1,3 tys. mkw. nowych, antysmogowych chodników. Projekt cieszył się ogromną popularnością wśród mieszkańców. W sumie zagłosowały na niego 592 osoby.

Przetarg na wykonanie tych prac został ogłoszony jeszcze w poprzednim roku, jednak z powodu przekroczenia kosztorysu musiał zostać unieważniony. Mamy nadzieję, że tym razem uda się uzyskać spełniające kryteria oferty. Na oferty czekamy do 26 lutego 2020 roku. Więcej informacji o przetargu znajdziecie tutaj. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, prace powinny potrwać około 4 miesięcy.

W ramach tego przetargu chcemy również wybudować łącznik rowerowy rondo Jazdy Polskiej – ul. Polna wraz z wyniesionym przejściem i przejazdem rowerowym.

Powered by Projectic.pl