Burza kontra Hynka - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Warszawa 19115 Miejskie Centrum Kontaktu

Wyszukiwarka

Menu główne

04-07-2012

Burza kontra Hynka

To co dla większości było zbawienne po upalnym dniu dla nas stało się przeszkodą. Lecz dziś o 6 rano udało się rozpocząć roboty.

Obfite opady deszczu uniemożliwiły wyklejenie tymczasowego oznakowania poziomego w całości. Tym samym właściwy remont wiaduktów w ciągu ulicy Franciszka Hynka nie rozpoczął się. Przed pierwszą burzą ustawiono oznakowanie pionowe oraz wyklejono strzałki nakazujące opuszczenie pasa. Potem przyszła pierwsza burza, nakazano przerwanie prac. Między jedną a drugą burzą, Planeta wytyczyła nowe oznakowanie na wiadukcie północnym, którym kierowcy pojadą w obu kierunkach w ramach objazdu.

Kiedy wydawało się, że Planeta zdąży wytyczyć oznakowanie, przyszła kolejna burza. Być może wróciła ta sama – po ciemku nie było widać. Niestety zabrakło godziny, aby dokleić znaki na przewiązkach, którymi kierowcy jezdni południowej będą przedostawać się na jezdnię północną.  Przyklejanie oznakowania na mokrą nawierzchnię mija się z celem. Tak wykonane oznakowanie fruwałoby po Hynka i Sasanki już za trzy dni, a ma wytrzymać trzy miesiące. Drugi deszcz szybko schłodził nawierzchnię, co oddaliło perspektywę rychłego wyschnięcia jezdni i wyklejenie oznakowania w nocy. Prace te przesunięto na godziny poranne.Dziś rano nawierzchnia była wystarczająco sucha, aby dokończyć wyklejankę i przystąpić do robót.

Południowy wiadukt w ciągu ulicy Franciszka Hynka jest już zamknięty!

Powered by Projectic.pl