30-11-2018

Choinka na pl. Zamkowym już jest

Do inauguracji świątecznych iluminacji coraz bliżej. Trwają ostatnie prace przy montażu. Na pl. Zamkowym jak co roku, właśnie stanęła choinka.

Choinka na pl. Zamkowym już jest

Dekoracje świąteczne zachwycają mieszkańców i turystów od wielu lat. W tym roku nie może być inaczej. Montaż iluminacji jest pracochłonnym procesem, dlatego pierwsze ozdoby zaczęły pojawiać na ulicach i placach już na początku listopada.

Aktualnie montaż ozdób zmierza ku końcowi. Na pl. Zamkowym pojawiła się choinka – jeden z symboli iluminacji. Świąteczne drzewko ma niemal 27 metrów i zupełnie nowe ozdoby.

Warszawska iluminacja świąteczna jest największą w Polsce i jedną z najbardziej okazałych w Europie. Gdyby miała postać pojedynczego świetlnego łańcucha, to liczyłby on 680 km długości. To niemal tyle, ile wynosi droga z Warszawy do Wiednia. Dekoracje składają się z blisko 4,5 mln energooszczędnych diod eko-LED i prawie 1300 elementów dekoracyjnych – iluminacji latarniowych, przewieszek, girland, kurtyn świetlnych, sopli i dekoracji wolno stojących.

Oficjalna inauguracja iluminacji odbędzie się w sobotę, 8 grudnia, zaraz po zapadnięciu zmroku.

Powered by Projectic.pl