Czas na „rowerową” Marszałkowską. Otworzyliśmy oferty w przetargu - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

04-01-2021

Czas na „rowerową” Marszałkowską. Otworzyliśmy oferty w przetargu

Trzy firmy chcą wybudować drogę dla rowerów po zachodniej stronie ul. Marszałkowskiej na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ronda Dmowskiego. Po analizie ofert wybierzemy tę, która jest dla nas najkorzystniejsza.

Nowa droga dla rowerów powstanie wzdłuż pl. Defilad. Od północy zostanie włączona do istniejącej infrastruktury rowerowej na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Od południa połączy się z planowanym układem dróg i przejazdów rowerowych na rondzie Dmowskiego. W ramach tego projektu wyremontowany zostanie też chodnik, a na szerokiej jezdni pojawią się miejsca postojowe.

4 stycznia otworzyliśmy oferty w przetargu na tę inwestycję. Zgłosiły się 3 firmy chętne do budowy trasy rowerowej. Wszystkie zaoferowały kwoty mieszczące się w przedziale 2,6 – 2,9 mln zł brutto. Najtańszą ofertę, wynoszącą 2 mln 643 tys. zł brutto, złożyła firma Adrog z Warszawy. Pozostałe propozycje nadesłały warszawskie firmy Planeta (2 mln 895 tys. zł brutto) i Instal-Nika (2 mln 717 tys. zł brutto).

Sprawdzanie i ocena nadesłanych ofert już się rozpoczęła. Liczymy, że szybko wybierzemy wykonawcę. Prace mają potrwać 6 miesięcy od podpisania umowy.

Inwestycja jest częścią programu Nowe Centrum Warszawy. Składa się on z kilku zadań, których celem jest przekształcenie ścisłego śródmieścia Warszawy w wygodną, dostępną i zieloną przestrzeń publiczną. Wśród nich znajduje się m.in. wyznaczenie 4 przejść dla pieszych wokół ronda Dmowskiego. Razem z nimi powstaną też przejazdy rowerowe – to właśnie prowadzącym do nich układem dróg zostanie połączona trasa wzdłuż ul. Marszałkowskiej.

W Wawrze również działamy „rowerowo”

Nie zapominamy też o prawobrzeżnej stronie Warszawy. Ostatniego dnia zeszłego roku ogłosiliśmy przetarg na przygotowanie koncepcji przebiegu drogi dla rowerów wzdłuż ulic Patriotów i Lucerny. To kolejny krok do rozwoju sieci rowerowej w Wawrze po tym, jak niedawno powstały wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego, Traktu Lubelskiego i drogi ekspresowej S2.

Na podstawie koncepcji będziemy mogli oszacować koszty budowy i następnie wnioskować o uzyskanie potrzebnych środków. Opracowana koncepcja pozwoli nam przygotować się do jak najlepszego wytyczenia drogi dla rowerów wzdłuż ulic Patriotów i Lucerny. Tym bardziej, że przygotowana przez wykonawcę dokumentacja będzie podzielona na 3 części, obejmujące stronę wschodnią ul. Patriotów, stronę zachodnią ul. Patriotów i ul. Lucerny. Wykonawca będzie również zobowiązany do wstępnego wyrysowania przebiegu drogi rowerowej.

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl