Deweloper przebudowuje skrzyżowanie Okularowej i Szpaczej - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

17-11-2023

Deweloper przebudowuje skrzyżowanie Okularowej i Szpaczej

Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Okularowej i Szpaczej w dzielnicy Wawer. Projekt zakłada m.in. budowę nowego chodnika, drogi dla rowerów i oświetlenia. Wykonawca planuje również przebudowę pasa dzielącego jezdnię i przesunięcie rowu odwadniającego. W ramach prac wyremontowany zostanie też istniejący chodnik, a jezdnia zostanie poszerzona i zyska nową nawierzchnię.

Remont skrzyżowania ulic Okularowej i Szpaczej.

Wawer jest prężnie rozwijającą się dzielnicą, w której w ostatnich latach powstało wiele nowych budynków mieszkalnych. Jeden z nich znajduje się na ul. Szpaczej, wzdłuż Okularowej. Projekty realizowane przez deweloperów, to dla nas doskonała okazja, aby zmodernizować uliczną infrastrukturę na koszt prywatnego inwestora, w tym przypadku spółki Victoria Dom.

Egzekwowanie obowiązku nałożonego na deweloperów reguluje ustawa o drogach publicznych. Naszym zadaniem jest dopilnowanie, aby wykonywana przebudowa niosła jak najwięcej korzyści dla mieszkańców.

Nowy chodnik i nie tylko

Na samej ul. Szpaczej, do dyspozycji mieszkańców jest wąski, wyeksploatowany chodnik, tylko po jednej stronie ulicy. Teraz, wzdłuż terenu inwestycji powstanie wygodny i szerszy trotuar.

Najwięcej zmian czeka jednak ul. Okularową na odc. od Szpaczej do Bluszczowej. Po zachodniej stronie deweloper wybuduje nową drogę dla rowerów oraz chodnik. Aby było to możliwe, konieczne jest przesunięcie rowu odwadniającego. Przebudowany zostanie też pas dzielący jezdnię. Sama jezdnia zostanie poszerzona i wyremontowana. Wykonane zostanie też nowe oświetlenie.

Aby poprawić bezpieczeństwo, przejście dla pieszych oraz przejazd rowerowy przez ul. Szpaczą zostaną wyniesione do poziomu chodnika.

Co też ważne, mający obecnie ok. 2 m szerokości przejazd rowerowy, zostanie poszerzony do 3 metrów, dzięki czemu rowerzyści będą mogli wygodnie i bezpiecznie przedostać się na drugą stronę jezdni.

Prace są już zaawansowane, w szczególności roboty brukarskie. Widoczny jest już pas dzielący w nowym kształcie. Obecnie w większości gotowy jest też nowy chodnik. Trwa budowa przedłużenia drogi rowerowej wraz z jej włączeniem w jezdnę ulicy Okularowej.

Projekt organizacji ruchu po przebudowie

PSOR_czytelny

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl