Dla pieszych i rowerzystów. Realizujemy budżet partycypacyjny - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

28-07-2017

Dla pieszych i rowerzystów. Realizujemy budżet partycypacyjny

Ogłosiliśmy przetarg na realizację czterech projektów z budżetu partycypacyjnego. W ramach prac powstaną drogi dla rowerów i chodniki na Bemowie i wyremontowana zostanie droga rowerowa na Białołęce. Na dokumenty czekamy do 10 sierpnia.

Przetarg został podzielony na cztery części, odpowiednio dla każdego zadania. Zadanie pt. „Ścieżka rowerowa i chodnik – Powstańców Śl. (2) – Bemowo 5 / Millera, pętla Nowe Bemowo – Żołnierzy Wyklętych” zakłada budowę drogi dla rowerów oraz chodnika wzdłuż ul. Powstańców Śląskich, na odcinku od ul. Wrocławskiej do ul. Morcinka (pętla Nowe Bemowo). Powstaną oną przy istniejącej płycie dawnego lotniska, po północno-zachodniej stronie Powstańców Śląskich. Projekt przewiduje budowę chodnika o szerokości 2-2,5 m i dołączenie go do istniejącego ciągu; budowę drogi dla rowerów o szerokości 2,5 m; przebudowę przejścia dla pieszych przez ul. Morcinka (przy skrzyżowaniu z jezdnią główną ul. Powstańców Śląskich) oraz przebudowę istniejącej drogi osiedlowej. Droga rowerowa będzie miała nawierzchnię asfaltową, a na chodniku ułożone zostaną płyty betonowe 50/50 cm.

Druga cześć przetargu obejmuje zadanie pt. „Budowa brakującego ciągu chodnika – Powstańców Śl. – Bemowo 3 / Pirenejska do Wrocławskiej, wzdłuż płyty”. Zakłada on budowę chodnika o długości 250 m, wzdłuż ul. Powstańców Śląskich, na odcinku od ul. Pirenejskiej do Wrocławskiej. W ramach prac powstanie chodnik z płyt o wymiarach 50/50 cm, o łącznej powierzchni 781 m2. Nowych chodnik zostanie dołączony do istniejącego ciągu.

W ramach przetargu chcemy także wyremontować drogę dla rowerów wzdłuż ul. Modlińskiej, na odcinku od ul. Klasyków do ul. Duninów. To około 1600 m trasy. Droga otrzyma nową nawierzchnię, a –  tam, gdzie to konieczne – ciąg pieszo-rowerowy zostanie poszerzony. Czwarty projekt to zadanie „Ścieżka rowerowa i remont chodnika – Radiowa”. Projekt przewiduje budowę ścieżki rowerowej oraz remont chodnika wzdłuż ul. Radiowej od skrzyżowania z Wrocławską do Powstańców Śląskich.

Po rozstrzygnięciu przetargu przystąpimy do prac w terenie. Wszystkie roboty zakończą się do 15 grudnia.

Powered by Projectic.pl