Często bowiem bywa tak, że sam wspomniany znak nie zmusza nas kierowców do refleksji, że w tym miejscu nie wolno parkować. Słupków chcą także mieszkańcy Warszawy. Ponad 80 proc. wniosków wpływających do nas w tym temacie to wnioski wzywające do montażu słupków. Przeciwko takim działaniom opowiada się 20 proc. wnioskodawców.
Ważna decyzja
Każdorazowo decyzja o ustawieniu słupków jest podejmowana przez ZDM na wyraźny wniosek mieszkańców lub służb porządkowych. Warszawa z racji tego, ze jest stolicą notuje znaczne większe natężenie ruchu niż w przypadku innych miast Polski, aby dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym ustawienie słupków jest nieodzownym elementem, który ma powstrzymać kierowców nie respektujących znaków drogowych.
Słupki nie mają stanowić zagrożenia dla uczestników ruchu, tylko wzmóc element bezpieczeństwa i zachowania przepisów przez wszystkich kierowców. Czy się komuś podobają czy nie, są skuteczne.
Ze słupków jedni mieszkańcy są zadowoleni, inni nie. Przykładem jest ul. Św. Wincentego, gdzie w tym tygodniu zakończyliśmy remont, a zamontowane podczas prac słupki nie spotkały się z aprobatą mieszkańców.
W latach 2007-2015 zamontowaliśmy ponad 38 tys. słupków.