Długi weekend na drogach. Remont dwóch ulic - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

12-06-2017

Długi weekend na drogach. Remont dwóch ulic

Przed nami długi weekend. My – już tradycyjnie – poświęcimy ten czas na prace na drogach. Zaplanowaliśmy remont nawierzchni dwóch ulic: Drewny i Białołęckiej. Początek prac już w czwartek.

Wracamy na ulicę Drewny. To kontynuacja robót w tym rejonie. Podczas dwóch weekendów wyremontowaliśmy zachodnią jezdnię ciągu ulic Przyczółkowej i Drewny, na odcinku od Marcepanowej do granicy miasta. To blisko 4,5 km tzw. cichego asfaltu. Teraz czas na jezdnię wschodnią (wjazdową do Warszawy).

Prace rozpoczną się w czwartek 15 czerwca o godz. 15.00 i potrwają do 19 czerwca do godz. 04.00. Obejmą ulicę Drewny na odcinku od granicy miasta do ulicy Korbońskiego. W związku z pracami zamknięta dla ruchu będzie wschodnia jezdnia ul. Drewny, prowadząca w kierunku centrum. Ruch będzie odbywał się po jezdni zachodniej, na której będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący w kierunku centrum przejadą na drugą jezdnię przez przewiązkę na granicy miasta (na wysokości wjazdu do sklepu), a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z ul. S. Korbońskiego. Połączenia z jezdnią ul. Drewny w kierunku centrum nie będą miały: ul. Przyczółkowa (tzw. boczna od ul. Waflowej), łącznik przy stacji paliw i ul. Zapłocie. Skrzyżowanie z ul. Przekorną będzie czynne, ale wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo dla jadących ul. Drewny z obu kierunków. Objazd dla tych relacji zostanie poprowadzony ulicami: Przyczółkowa – Przekorna. Na jezdni wyłączonej z ruchu zostanie wymieniona nawierzchnia.

I Białołęka

Długi weekend to także remont nawierzchni ulicy Białołęckiej, na odcinku od ul. Cieślewskich do ul. Oleńki. Prace rozpoczną się 15 czerwca o godz. 22.00 i potrwają do 18 czerwca do godz. 04.00.

Wymiana nawierzchni Białołęckiej to część prac związanych z realizacją projektu z budżetu partycypacyjnego „Białołęcka Cyklostrada”. Projekt zakłada wyznaczenie, oznakowanie i częściową rewitalizację szlaku rowerowo-spacerowego wzdłuż Kanału Żerańskiego, od Kobiałki do Marywilskiej. Wytyczona po drogach nad Kanałem trasa łączy istniejącą trasą rowerową nad Zalew Zegrzyński oraz ulicą Modlińską do Traktu Nadwiślańskiego.

W związku z pracami zamknięta dla ruchu będzie ul. Białołęcka na odcinku od ul. Cieślewskich do pętli autobusowej „Brzeziny”, pomiędzy mostem nad Kanałem Żerańskim a pętlą autobusową w rejonie ul. Oleńki. Połączenia z ul. Białołęcką nie będą miały poprzeczne ulice: Warzelnicza, Brzeziny, Małego Rycerza i Ketlinga (wyjazd z tych ulic możliwy będzie na ul. Ostródzką). Objechać zamknięty odcinek ul. Białołęckiej można jadąc ul. Płochocińską lub ul. Ostródzką.

 

Powered by Projectic.pl