Doświetliliśmy przejścia na Ochocie - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

18-10-2019

Doświetliliśmy przejścia na Ochocie

Trwają szeroko zakrojone prace związane z doświetlaniem przejść dla pieszych w całym mieście. Jaśniej i bezpieczniej jest już m.in. na Ochocie.

Nowe oświetlenie dedykowane zyskało sześć przejść na Ochocie: na ul. Pawińskiego 8 i 24, Białobrzeskiej 4, przy skrzyżowaniach ulic Drawskiej i Szczęśliwickiej oraz Białobrzeskiej z Lelechowską i Opaczewską.

Oświetlenie dedykowane to najskuteczniejsza metoda doświetlenia przejść. Polega ona na montażu dodatkowych słupów i opraw oświetleniowych, zaprojektowanych tak, aby oświetlały pieszego na przejściu. Oprawy, które montowane są na niższych, słupach kierują światło pod odpowiednim kątem bezpośrednio na zebrę. Oznacza to, że pieszy podczas pokonywania jezdni jest doświetlany z boku, co bardzo poprawia jego widoczność. Oprawy tych latarni wyposażone są w żarówki LED, które pozwalają uzyskać jaśniejsze światło przy mniejszym zużyciu prądu.

Prace w pozostałych dzielnicach są już mocno zaawansowane. O ich postępie będziemy informować na bieżąco.

Aktualnie wykonujemy też doświetlenia przy pomocy istniejących latarni. Jest to metoda tańsza i bardziej doraźna, możliwa do zastosowania tam, gdzie istnieją latarnie ustawione bezpośrednio przy przejściu dla pieszych. Do końca roku doświetlimy w ten sposób 200 przejść.

Szczegółową listę przejść, na których wykonujemy oświetlenie dedykowane, możecie znaleźć w pliku dołączonym do artykułu.

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl