Droga rowerowa i chodnik wzdłuż Trasy Siekierkowskiej z wymienionym oświetleniem - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

12-01-2021

Droga rowerowa i chodnik wzdłuż Trasy Siekierkowskiej z wymienionym oświetleniem

Nowe latarnie stanęły przy drodze dla rowerów i chodniku pod Trasą Siekierkowską na odcinku od ul. Gwintowej do Wału Zawadowskiego. Oświetlenie zostało zmodernizowane dzięki głosom mieszkańców, którzy wskazali ten projekt do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego.

Droga dla rowerów i chodnik wzdłuż Trasy Siekierkowskiej stanowią miejsce spacerów i rekreacji wielu warszawiaków. Aby po zmroku czuli się tam bezpieczniej, do budżetu obywatelskiego zgłosili projekt modernizacji oświetlenia. Pomysł na tyle się spodobał, że poparło go 1721 osób. W efekcie został skierowany do realizacji.

Prace przebiegły sprawnie, rozpoczęły i zakończyły się w grudniu zeszłego roku. Droga rowerowa i chodnik od ul. Gwintowej do Wału Zawadowskiego zyskały nowe słupy oświetleniowe. Wykonawca jednak dotąd nie otrzymał zamówionych opraw ledowych, dlatego na latarniach wciąż wiszą lampy sodowe. Zamontował je tymczasowo, by droga i chodnik po zmroku nie utonęły w ciemnościach. Jak tylko producent dostarczy mu LED-y, niezwłocznie zastąpi nimi dotychczasowe oprawy.

Doświetlone lampami ledowymi zostały już za to przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe przez poprzeczne ulice (można łatwo dojrzeć różnicę między oboma typami oświetlenia). Dzięki temu nocami jest tam jaśniej, a przez to bezpieczniej. W skali roku nowe oświetlenie przyniesie też oszczędności, bo obniży zużycie energii elektrycznej.

Powered by Projectic.pl