Drugi i ostatni etap remontu nawierzchni na Połczyńskiej zakończony - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Menu główne

13-09-2021

Drugi i ostatni etap remontu nawierzchni na Połczyńskiej zakończony

W lipcu na jezdni w kierunku granicy miasta nowy asfalt położyliśmy między ulicami Powstańców Śląskich a Tkaczy. Poprzedziły to prace brukarskie, związane z wymianą i regulacją krawężników. W ostatni weekend wróciliśmy na ul. Połczyńską, aby dokończyć wymianę nawierzchni.

Roboty prowadziliśmy na fragmencie od ul. Tkaczy do ul. Szeligowskiej. Tradycyjnie zaczęliśmy je od sfrezowania starego, pełnego ubytków i kolein asfaltu. Następnie przystąpiliśmy do czyszczenia nawierzchni i skropienia jej emulsją asfaltową, aby połączyła nową warstwę wiążącą. Potem ponownie użyliśmy emulsji i ułożyliśmy warstwę ścieralną. Minionej nocy całość prac zakończyło malowanie oznakowania poziomego oraz usunięcie znaków pionowych i wygrodzeń, ustawionych w związku z objazdem.

Nie ustajemy z remontami 

Biegnąca od granicy Warszawy ul. Połczyńska ma dwie jezdnie i liczy ok. 4 km długości. Aby minimalizować utrudnienia w ruchu, trasę remontujemy etapami. W zeszłym roku odnawialiśmy odcinek w rejonie przejazdu kolejowego na wysokości ul. Hubalczyków, a w 2019 r. wymieniliśmy nawierzchnię na fragmencie Rotundy – Dźwigowa i Szeligowska – Rotundy.

Ulica Połczyńska była w tym roku kolejną, na której wymieniliśmy wyeksploatowaną nawierzchnię. Wcześniej asfaltowaliśmy m.in. rondo Żaba, północną jezdnię ul. Słomińskiego (od Dworca Gdańskiego do ronda Zgrupowania AK „Radosław”) czy ulice Szwedzką, Białołęcką i Krzyckiego.

 

Pliki do pobrania

Powered by Projectic.pl