Duże zmiany na Racjonalizacji. Będzie nowe skrzyżowanie - Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Wyszukiwarka

Menu główne

18-06-2024

Duże zmiany na Racjonalizacji. Będzie nowe skrzyżowanie

W ciągu ul. Racjonalizacji powstaje nowe skrzyżowanie. To za sprawą przedłużenia ul. Tolkiena, nad którym pracuje prywatny inwestor. Zyskają na tym kierowcy, ale również piesi. Na nowym skrzyżowaniu powstaną nowe przejścia dla pieszych. Nie zabraknie także nowych chodników. Z kolei część starych przejdzie remont.

Niegdyś przemysłowy Służewiec to dziś biurowce, ale także wciąż rozrastające się osiedla. To oznacza wzmożony ruch, do którego trzeba dostosować układ drogowy. Tak jest w przypadku ul. Tolkiena. Właśnie trwają prace nad jej przedłużeniem. Dzięki temu ulica zyska połączenie z ul. Racjonalizacji. To oznacza również zmiany na samej ul. Racjonalizacji.

Nowe połączenie

Dzięki przedłużeniu ul. Tolkiena kierowcy zyskają nowe połączenie między ulicami Racjonalizacji i Suwak. Będzie również ułatwieniem dla mieszkańców pobliskiego osiedla. Do tej pory mogli wyjechać jedynie na ul. Suwak lub – przez ul. Gandalfa – na ul. Konstruktorską.

Bo wybudowaniu przedłużenia i otwarciu nowego skrzyżowania mieszkańcy będą mieli bezpośrednie połączenie z ul. Racjonalizacji, na której powstanie dodatkowy pas do skrętu w lewo w przedłużenie ul. Tolkiena.

Bezpieczne przejścia

Wzdłuż budowanego przedłużenia ul. Tolkiena powstają także – po obu stronach – nowe chodniki. Z kolei chodnik naprzeciwko wylotu z ulicy wzdłuż budynku przy ul. Racjonalizacji 6/8 przejdzie przebudowę. Budowane i wyremontowane trotuary połączą nowe przejścia dla pieszych.

Jedna zebra zostanie wyznaczona przez powstający fragment ul. Tolkiena. Zostanie dodatkowo wyniesiona, a tym samym będzie bezpieczniejsza. Z kolei istniejąca zebra na wysokości Racjonalizacji 5 zostanie przesunięta do nowo powstającego skrzyżowania. Znajdzie się po jego północnej stronie i zostanie zabezpieczona azylem.

Prywatni inwestorzy przebudowują stołeczne ulice

Zgodnie z podpisaną umową prace na ulicach Tolkiena i Racjonalizacji potrwają maksymalnie do końca roku. Jednocześnie to niejedyne warszawskie ulice, które są przebudowywane przez prywatnych inwestorów. Wśród nich jest także ul. Czołowa na Białołęce. Tam przebudowywane są m.in. przystanki autobusowe i przejście dla pieszych w okolicy skrzyżowania z ul. Zyndrama z Maszkowic.

Prywatny inwestor pracuje także na ul. Jagiellońskiej. Remontuje ciągnącą się po zachodniej stronie ulicy drogę serwisową między ul. Rozwojową a skrzyżowaniem przed ul. Zatylną (jadąc na południe). Przebudowanych przez deweloperów stołecznych dróg i ulic będzie jednak w tym roku jeszcze więcej.

Racjonalizacji Tolkiena - projekt

Powered by Projectic.pl