ZARZĄD DRÓG MIEJSKICH
17-07-2017

Duże zmiany na Śródziemnomorskiej

Wyniesione przejścia dla pieszych, miejscowe ograniczenie prędkości do 30 km/h, próg zwalniający i elementy odblaskowe na jezdni – wprowadzamy zmiany w organizacji ruchu na ulicy Śródziemnomorskiej. Dzięki temu uspokojony zostanie ruch w tym rejonie. Przełoży się to na wzrost bezpieczeństwa wszystkich użytkowników.

Ulica Śródziemnomorska to lokalna ulica łącząca południowe Stegny z al. Sikorskiego i ul. Sobieskiego. Liczne bloki mieszkalne usytuowane wzdłuż prostopadłych ulic powodują wzmożony ruchu pojazdów. Zmiany, które wprowadzamy, poprawią bezpieczeństwo w tym rejonie.

Prace obejmują pięć skrzyżowań ulicy Śródziemnomorskiej: z Barcelońską, Kartaginy, Macedońską, Korsykańską i Nicejską. Przy skrzyżowaniu z ulicą Barcelońską roboty już się zakończyły. Powstało tam wyniesione przejście dla pieszych z elementami odblaskowymi. Podobne prace trwają już na skrzyżowaniu z ulicą Macedońską. W związku z tymi robotami przebudowane zostaną chodniki dochodzące do pasów wraz z krawężnikami. Przed przejściem pojawi się pas z płyt ostrzegawczych.

W najbliższych dniach wyniesione przejście wybudujemy także na skrzyżowaniu z ul. Nicejską. Pojawi się tam również – od strony ul. Marsylskiej – próg zwalniający z elementami odblaskowymi. Z kolei na przejściu przy skrzyżowaniu z ul. Korsykańską wybudujemy azyl.

Dodatkowo, istniejące przejście wyniesione przy skrzyżowaniu z ul. Kartaginy wyposażmy w elementy odblaskowe i ustawimy tam znak B-33 (ograniczenia prędkości do 30 km/h).

Prace zostały zaplanowane na najbliższe tygodnie. Wraz z postępem prac – zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu – zamykane są kolejne skrzyżowania. Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia.

Zdjęcia

Budżet partycypacyjny - dyskutuj o pomysłach
Abonament parkingowy
Baner Warszawa 19115
Rozbudowa II linii metra - informacje o zmianach w komunikacji
Rozbudowa II linii metra - informacje o budowie